Biografie ludzi znanych - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Biografie ludzi znanych i lubianych to świetna propozycja dla wszystkich wielbicieli literatury faktu. Przede wszystkim jednak powody do zadowolenia mają miłośnicy biografii osób znanych i szczególnie lubianych. W związku z tym wśród naszych dzisiejszych propozycji znajdziecie tytuły, które przybliżą wam postacie muzyków, dziennikarzy czy malarek i aktorek. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie, co takiego przygotowaliśmy specjalnie dla was. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorcy znajdą w tym zestawieniu coś dla siebie.

Biografie ludzi znanych - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Biografie ludzi znanych – Brzydki, zły i szczery

Brzydki, zły i szczery - zobacz na TaniaKsiazka.plO.S.T.R. w swoje książce opowiada nam o tym, jak w mieszkaniu na trzecim piętrze bałuckiego wieżowca powstawały pierwsze hip-hopowe kawałki. Poza tym Ostrowski pisze przede wszystkim o ludziach, bohaterach swojego dzieciństwa: rodzicach, przyjaciołach i muzycznych idolach. To historia chłopaka, który uwielbia grać w kosza i, tak jak wielu innych, ma kłopoty w szkole. Brzydki, zły i szczery to przede wszystkim opowieść o wytrwałym dążeniu do celu. O idealiście, dla którego muzyka i koncertowanie były całym światem, aż do dramatycznego koncertu w Bielsko-Białej. O.S.T.R. pisze o tym, jak zaczęło się jego Życie po śmierci. Tym samym ta książka pozwoli wam lepiej poznać genialnego muzyka, ikonę swojego pokolenia i legendę polskiego hop-hopu.

Biografie ludzi znanych – Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

Jest synem prokuratora, ukończył liceum humanistyczne, po czym rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Biografie ludzi znanych - kup na TaniaKsiazka.plWarszawskim, których jednak nie przypieczętował zdobyciem wyższego wykształcenia. W 1990 został dyrektorem artystycznym firmy fonograficznej Arston. W tym czasie był odpowiedzialny za wydawanie albumów muzycznych takich wykonawców jak Kult, Apteka, Kolaboranci czy T. Love. Następnie w 1993 zajmował stanowisko dyrektora Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Karierę medialną rozpoczął wraz z programem Rockandroller w TVP1. Od 2006 roku prowadzi talk-show Kuba Wojewódzki.

Dziś w Polsce trudno znaleźć osobę, która choćby raz w życiu nie słyszała o tym człowieku. Ponadto autor w swojej książce prezentuje cięty język i brak oporów przed szczerymi i bezpośrednimi wyznaniami.

Biografie ludzi znanych – Życie to są chwile

Życie to są chwile - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka jest oparta na wywiadach, przeprowadzonych z Zenonem Martyniukiem przez dziennikarkę, Martynę Rokitę. Bohater jawi się czytelnikowi, jako prosty człowiek, który przez cały życie gonił za marzeniami. I który ostatecznie nigdy ich nie porzucił. Droga do sukcesu oczywiście nie była zawsze usłana różami. W związku z tym muzyk musiał zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Miłość do jego pasji była w nim od zawsze, jednak początkowo miał zostać ekonomistą. Ostatecznie porzucił te plany, by zająć się tym, co naprawdę kocha i czym pragnie dzielić się z innymi. Tym sposobem zyskał też bogactwo i ogromną popularność.

W tej książce znajdziecie nigdzie wcześniej niepublikowane szczegóły z życia króla disco i przekonacie się, co przyświecało mu w drodze do ogromnej kariery muzycznej.

Biografie ludzi znanych – Jestem szalony

Marcin Miller. Nie wszyscy go lubią. W wywiadach zbyt szczery, trudny do zaszufladkowania. Krytyczny. Jestem szalony - zobacz na TaniaKsiazka.plSamowystarczalny. Skromny król show-biznesu, czołowy wokalista muzyki disco polo w kraju. Który prostolinijnie wyznaje: takiej muzyki nie da się słuchać dłużej niż przez dwadzieścia minut. Tymczasem bez Szalonej czy Niech żyje wolność trudno wyobrazić sobie koncert sylwestrowy, czy jakąkolwiek imprezę w Polsce.

Zaczynał od gry na cymbałkach, potem były wiejskie zabawy, dożynki i gra w remizie strażackiej. Sprzęt? Keyboard od cioci ze Szwecji, statyw z dziecięcego wózka, własnoręcznie zrobiony mikser. Aż życie postawiło go przed dylematem – zwykły los ełckiego urzędnika czy muzyka? Wybrał to drugie. Czy to mu się opłaciło?

Biografie ludzi znanych – Ania. Biografia Anny Przybylskiej

Ania. Biografia Anny Przybylskiej - kup na TaniaKsiazka.plCzęsto określano ją jako łobuziarę z niezwykłą urodą nastolatki. Barwę głosu Ani porównywano do głosu Jana Himilsbacha. I jak bardzo szybko się okazało, nie musiała niczego grać. Znikąd pojawiła się na ekranach polskich kin i błyskawicznie stała się fenomenem. Kamera ją kochała, ponieważ była przed nią naturalna, wyróżniała się spośród koleżanek po szkole aktorskiej. Anna Przybylska utożsamiała „polski sen lat 90.” – idealna dziewczyna z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. W związku z tym bardzo szybko zaskarbiła sobie serca milionów widzów, którzy pokochali jej uśmiech, radość z życia i talent, udowadniany w każdym zagranym filmie czy serialu.

Biografie ludzi znanych – Tamara Łempicka. Sztuka i skandal

Dopiero niedawno talent Tamary Łempickiej odkryto na nowo. Tym samym zaczęto wymieniać ją wśród wielkich Biografie ludzi znanych - sprawdź na TaniaKsiazka.pltwórców epoki, a jej obrazy zawisły w domach Madonny, Barbry Streisand czy Jacka Nicholsona. Jej La Musicienne osiągnęło kilka miesięcy temu na aukcji w Nowym Jorku cenę przekraczającą 9 milionów dolarów, stając się tym samym najdrożej sprzedanym polskim obrazem.

W czasie rewolucji październikowej uciekła z mężem, prawnikiem Tadeuszem Łempickim, do Paryża, gdzie zyskała sławę jako twórczyni charakterystycznych portretów i aktów. Prowadziła bardzo aktywne życie towarzyskie, a liczne romanse – zarówno z mężczyznami, jak i kobietami – sprawiły, że małżeństwo zakończyło się rozwodem. Wkrótce wyszła ponownie za mąż za bogatego austriackiego barona, Raoula Kuffnera. W związku z tym przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Eksperymentowała z formą, między innymi abstrakcją geometryczną, jednak krytycy zdecydowanie więcej uwagi poświęcali ekscesom jej prywatnego życia niż twórczości, a ona zrezygnowała z wystawiania swoich prac.

Biografie ludzi znanych – Genialne dziewczyny

Genialne dziewczyny - kup na TaniaKsiazka.plValentina Tereshkova była pierwszą kobietą w kosmosie, Jane Goodall jako jedyny człowiek została zaakceptowana przez dzikie szympansy.  Natomiast Katherine Johnson bezpiecznie sprowadzała astronautów na ziemię, a Rita Levi Montalcini zrewolucjonizowała neurobiologię. Tym samym nie bały się żyć marzeniami i spełniać swoje cele, aby zapisać się na kartach historii.

Dzięki tej książce poznacie piętnaście wspaniałych życiorysów dziewczyn o różnych pasjach. Przyrodzie, medycynie, wynalazkach, badaniu kultur. Autorki książki przybliżają te wybitne postaci, które mimo wielu przeszkód, spełniały swoje marzenia, stając się przykładem dla wielu młodych kobiet.