Bestsellery i zestawieniaFantastykaFantasy

“Bramy światłości” i 3 inne anielskie serie, które zabiorą nas wprost do świata niepokojącego mroku.

Anioły od dawna fascynują ludzkość. Ludzie ze skrzydłami – piękni i niedostępni. Nic dziwnego, że serie o aniołach zajmują tak ważne miejsce w świecie fantasy. Na polskim rynku właśnie debiutuje długo wyczekiwana przez fanów powieść Bramy Światłości, tom 1, będąca kontynuacją Cyklu Anielskiego Mai Lidii Kossakowskiej o przygodach Świetlistych. Jednak pisarka nie bez powodu teoretycznie 5 tom tej historii zatytułowała jako pierwszy, sugerując początek nowego rozdziału w swojej twórczości. Dzięki temu fani nieznający poprzednich tomów, mogą śmiało od tego miejsca rozpocząć swoją pierwszą przygodę z tą serią.

Na rynku jest już kilka sztandarowych serii o aniołach, nowych i starych, po które także warto sięgnąć, w oczekiwaniu na kolejne tomy Kossakowskiej.

4. Serie o aniołach: Seria Bramy Światłości, Maja Lidia Kossakowska

Bramy światłościFani czekali na kontynuację o Świetlistych kilka lat! Co ciekawe, nawet ci, dla których ta książka to pierwsze spotkanie ze znanymi z poprzednich tomów bohaterami, mówią wprost: “świetna, genialna, czemu nie znam poprzednich”? Możecie śmiało zacząć od tego tomu, autorka zadbała o to, aby było to możliwe bez dezorientacji wynikającej z nieznajomości poprzednich części. W tym tomie aniołowie wyruszą na trudną i pełną niebezpieczństw wyprawę, której cel równie dobrze może być pułapką zastawioną tylko po to, aby ich zwabić. Wyprawę poprowadzi Daimon Frey, a Świetliści będą musieli sprawdzić trop, na który wpadła Sereda, a którym jest informacja o potencjalnym miejscu, w którym przebywa Pan.

3. Serie o aniołach: Szeptem, Becca Fitzpatrick

SzeptemJedna z najsłynniejszych serii o aniołach, jaka kiedykolwiek powstała. Zdecydowanie propozycja dla nastoletnich czytelników, chociaż dorośli też nie poczują się rozczarowani sięgając po tę serię. W przeciwieństwie do Świetlistych Kossakowskiej, tutaj główny nacisk nie jest położony na relacje pomiędzy aniołami ale na związek miłosny, jaki połączy tajemniczego Pacha i pozornie zwykłą nastolatkę, Norę. Przyciąganie między tą dwójką bohaterów będzie niezaprzeczalne, a Nora wiele rzeczy poczuje pierwszy raz w swoim życiu. Jednak za Pachem podąża ponura tajemnica, która może sprawić, że chłopak, który nie opuszcza ani na chwilę jej myśli, będzie kimś, kogo powinna unikać za wszelką cenę. Fantastyczna seria, przeczytałam wszystkie tomy, gorąco polecam!

2. Serie o aniołach: Córka dymu i kości, Taylor Laini

Córka dymu i kościSeria, która wstrząsnęła rynkiem fantasy, z liczbą ponad 200 tys. ocen na GoodReads! Taylor Laini stworzyła epicką opowieść o aniołach i demonach, w fantastycznym krajobrazie tajemniczej Pragi. Główna bohaterka Karou żyje na granicy dwóch światów: świata ludzi i świata pozaziemskiego. Ma naturalnie niebieskie włosy, chociaż kiedy tak mówi, nikt jej nie wierzy. Została wychowana przez potwory, które uznaje za swoją najbliższą rodzinę, szczególnie tajemniczego Brimstone’a, dla którego wykonuje tajemnicze zlecenia.

Karou stara się żyć normalnie, chociaż zdecydowanie jej życie do normalnych nie należy. Zmienia się jeszcze bardziej, kiedy dziewczyna zaczyna podążać za czymś, co wielu określiłoby – ciekawością. Odkrywanie “trupów w szafie” nigdy jednak nie obyło się bez konsekwencji. Na jej drodze pojawia się najprawdziwszy anioł, ale nie zamierza obdarzyć dziewczyny ciepłymi uczuciami. Na dzień dobry ma zamiar ją zabić. Po której stronie stanie Karou? Świata, który zna od dziecka, czy świata, który dopiero poznaje?

1. Serie o aniołach: Angelfall, Susan Ee

AngelfallSeria, która spodoba się i nastolatkom i starszym czytelnikom mimo, iż jest klasyfikowana jako Young Adult (do 18 lat). Historia Penryn i świata opanowanego przez krwiożercze anioły jest mroczna, ponura i pełna krwi. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, kiedy próbuje pod osłoną nocy wyprowadzić swoją matkę i niepełnosprawną siostrę w bezpieczne miejsce, przemierzając miasto-widmo opuszczone przez większość ludzi. Przypadkiem staje się świadkiem wydarzenia, w którym zastęp aniołów próbuje jednemu ze swoich odebrać to, co dla niego najcenniejsze, jego skrzydła. Losy dziewczyny i anioła splatają się i stają się początkiem wielkiej podróży pełnej niebezpieczeństw, strachu, bestialstwa i kiełkującego uczucia. Fantastyczna seria, gorąco polecam.

Serie o aniołach mają swoje szczególne miejsce w świecie fantasy. Niektórym autorom i autorkom udało się stworzyć świat, w którym ludzie i anioły współistnieją obok siebie ucząc się od siebie tego, co najlepsze i najgorsze zarazem. Dziwnym trafem te postacie, które teoretycznie mają strzec ludzi, w tych historiach prawie zawsze mają bardzo ponurą naturę i być może dlatego… tak fascynującą. 🙂

Trochę więcej o najnowszej serii i książce Kossakowskiej dowiecie się z artykułu:

BRAMY ŚWIATŁOŚCI – NOWA POWIEŚĆ MAI LIDII KOSSAKOWSKIEJ!

Zajrzyjcie też do recenzji poszczególnych książek Angelfall, które nie pozostawiają złudzeń, z jak fantastyczną serią mamy tu do czynienia. 🙂

ANGELFALL – RECENZJA KSIĄŻKI SUSAN EE

ANGELFALL. PENRYN I KRES DNI – RECENZJA KSIĄŻKI SUSAN EE

ANGELFALL. PENRYN I ŚWIAT PO – RECENZJA KSIĄŻKI SUSAN EE