Bramy ŚwiatłościBramy Światłości – taki tytuł nosić będzie najnowsza powieść Mai Lidii Kossakowskiej. Jest to zarazem pierwszy tom anielskiego cyklu, do którego powrót już od dłuższego czasu sugerowała nie tylko pisarka, ale również jej wydawcy. Premiera książki przewidywana jest na 13 stycznia 2017 roku. A my mamy okazję przedstawić wam jeszcze kilka, całkiem nowych informacji na temat samej fabuły.

Bramy Światłości, czyli powrót skrzydlatych

Nie od dziś wiadomo, że Kossakowska jest bardzo zżyta ze swoimi skrzydlatymi przyjaciółmi. W sieci już jakiś czas krążyły pogłoski, że być może czytelnicy będą mieli okazję po raz kolejny dołączyć do przygód świetlistych. Jak się okazuje, autorka po raz kolejny składa na ręce fanów historię związaną z gromadą niebezpiecznie ludzkich aniołów.

Odkąd Pan odszedł serce świata przestało bić…
Odkąd skończył się Zbieracz Burz minęły całe wieki…

Uniwersum stworzone przez pisarkę od początku serii zakładało, iż Bóg jest nieobecny. Tym razem coś się zmienia. Razjel, Pan Tajemnic staje się posiadaczem niezwykle cennej informacji. Okazuje się, że istnieje cień szansy na określenie miejsca, w którym aktualnie przebywa Stworzyciel. Oczywiście wyprawa, mająca potwierdzić owe pogłoski nie będzie należała do łatwych. Bohaterów czeka przeprawa przez odległe i mroczne Strefy Poza Czasem. I jest tylko jedna postać, która mogłaby podjąć się dowodzenia taką misją. Daimon Frey, Tańczący na zgliszczach, Burzyciel światów znów powraca, dzierżąc w dłoniach Gwiazdę Zagłady.

Okładkę  książki stworzyło Dark Crayon. Bramy Światłości to powieść, na którą fani czekali z niecierpliwością już od dawna. Co więcej, ponieważ jest to tom pierwszy, zapowiada się, że autorka ma zamiar uszczęśliwiać czytelników jeszcze przez długi czas.