paula_hawkins_goteborg_book_fair_2015Paula Hawkins to imię i nazwisko pisarki, o której w ostatnim czasie jest niesamowicie głośno. Wszystko to za sprawą powieści Dziewczyna z pociągu, która została również zekranizowana. Na fali popularności autorka postanowiła skorzystać, i ogłosiła wiadomość, która z pewnością przypadnie do gustu jej fanom. I sprawi, że jeszcze długo będziemy o niej słyszeć.

Paula Hawkins i jej plany na 2017 rok

Okazuje się, że pisarka ma w zanadrzu nową powieść, nad którą właśnie kończy pracę. Jej premiera przewidywana jest na 2 maja 2017 roku. A tytuł, pod jakim zostanie wydana to Into the Water. Jak sugeruje nazwa, akcja powieści związana będzie z źródłem wody. Czytelnicy będą mieli okazję przenieść się do niewielkiej, nadrzecznej miejscowości położonej na północy Wielkiej Brytanii. Mieszkańcami wstrząśnie niezrozumiała tragedia. W odstępie zaledwie kilku dni, na dnie rzeczy odnaleziono zwłoki samotnej matki i nastoletniej dziewczyny. Kiedy policja wszczyna śledztwo, okazuje się, że pewna rodzina ma na swoim koncie mroczne tajemnice.

Najnowszą powieść Hawkins zalicza się do gatunku thrillera kryminalnego. Autorka za jej pośrednictwem chce pokazać, jak prawda może bywać fałszywa a pamięć ułudna. To również historia o przeszłości, wyciągającej swe długie ramie po to, by sięgnąć do teraźniejszości. W konsekwencji czego ma ona ogromny wpływ na przyszłość.

Sama autorka tak oto komentuje najnowszy projekt:

Ta historia dojrzewała we mnie od jakiegoś czasu. Dla mnie jest coś pociągającego w opowieściach, które sobie przekazujemy, sposobach, w jakie świadomie lub nieświadomie ukrywamy opinie i prawdy, wspomnienia mogą być wymazane, a cała historia mętna. Potem pojawiły się dwie siostry i powieść zaczęła się formować.

Fani pisarki z pewnością nie mogą się już doczekać najnowszej książki. My również z niecierpliwością czekamy na końcowy efekt. Jeśli zaś ktoś jeszcze nie zapoznał się z twórczością Hawkins, odsyłamy do Dziewczyny z pociągu.