Ekranizacje i adaptacje

Dziewczyna z pociągu – już wkrótce premiera ekranizacji bestsellerowego thrillera

dziewczyna z pociąguDziewczyna z pociągu Pauli Hawkins to thriller psychologiczny, który pobił wszystkie rekordy popularności w 2015 roku. Według lisy bestsellerów New York Times’a stała się ona najpopularniejszą książką tego roku. Na jej szczycie znajdowała się rekordowe 16 tygodni. Książka była także najszybciej sprzedającym się tytułem w historii brytyjskiego rynku.

Od dnia światowej premiery sprzedały się już miliony egzemplarzy Dziewczyny z pociągu, a prawa do niej zakupiły wydawnictwa z 44 krajów. Nic dziwnego, że takim hitem zainteresowała się także wytwórnia filmowa, DreamWorks, która wykupiła prawa do scenariusza.

Premiera filmu Dziewczyna z pociągu, stworzonego na podstawie powieści Pauli Hawkins będzie miała miejsce 7 października 2016 roku. Reżyserem ekranizacji jest Tate Taylor (Służące), z kolei adaptacją scenariusza zajęła się Erin Cressida Wilson (Sekretarka). Natomiast Rachel, główną bohaterkę thrillera, zagra Emily Blunt (Na skraju jutra, Sicario). W pozostałych rolach zobaczymy takich aktorów jak: Haley Bennett (Megan), Rebecca Ferguson (Anna), Luke Evans (Scott), Justin Theroux (Tom).

Dziewczyna z pociągu to opowieść o Rachel Watson, mieszkance Londynu, załamanej z powodu niedawnego rozwodu. Ma problemy z zaakceptowaniem całej sytuacji, a na dodatek boryka się z problemem alkoholowym. Każdego poranka, jadąc pociągiem do pracy, zatrzymuje się na pewnej stacji. Znajdują się przy niej domki jednorodzinne i stają się one jej sposobem na złagodzenie bólu związanego z przeszłością. Rachel podgląda ich mieszkańców, uważając, że prowadzą oni idealne życie. Jednak pewnego dnia, staje się ona świadkiem wyjątkowego zdarzenia, które wszystko zmienia.

Czy najgorętszy debiut ubiegłego roku stanie się najpopularniejszą adaptacją roku 2016? Czy film spełni pokładane w nim nadzieje? Przekonamy się o tym już 7 października. Osoby, które przeczytały powieść Pauli Hawkins, zapewne szykują się już na wyjście do kina. Pozostałych czytelników także namawiamy do sięgnięcia po ten tytuł. Miłego seansu oraz lektury!