Recenzje

www.1939.com.pl Marcina Ciszewskiego

ciszewskiKtóż z nas nie chciałby, aby losy II Wojny Światowej potoczyły się nieco inaczej, niż to miało miejsce w rzeczywistości? Czy jej wynik byłby inny, gdyby armia Polska dysponowała lepszym wyposażeniem i uzbrojeniem? Marcin Ciszewski stara się pewien sposób odpowiedzieć swoimi książkami na to nurtujące wielu Polaków pytania.

www.1939.com.pl jest pierwszą częścią trylogii napisanej przez Marcina Ciszewskiego. Poznajemy w niej Jerzego Grobickiego, dowódcę Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego oraz pozostałych członków tej elitarnej formacji. Jest to najnowocześniejsza polska jednostka z roku 2007, przygotowująca się do misji w Afganistanie.

Miał to być dzień jak każdy inny, zwykła wyprawa na poligon. Nikt nie przewidywał tego, że coś pójdzie nie tak. Jednak w rezultacie wielu nieoczekiwanych zrządzeń losu, Jerzy Grobicki i jego kompani, nagle znajdują się pod ostrzałem wroga. Tym wrogiem są hitlerowskie Niemicy, a oni stali się uczestnikami wydarzeń pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku.

Powieść www.1939.com.pl funduje nam ciekawą i niezapomnianą podróż. Autor rzuca nas w wir niewyobrażalnych starć, gdzie dochodzi do konfrontacji nowoczesności z przeszłością. Stajemy się świadkami wydarzeń, które na zawsze odmienią powojenne losy Polski i Niemiec. To samo można powiedzieć o bohaterach powieści, których życie już nigdy nie będzie takie jak przedtem.

Mnogość różnorodnych i charakterystycznych bohaterów sprawia, że nawet Jerzy Grobicki, ma często nie lada problem, z uporządkowaniem kompanii i utrzymaniem w niej odpowiedniej dyscypliny. Do tego dodajmy nieprzewidywalną, sensacyjną fabułę. A wszystko to okraszone ciekawostkami historycznymi z kampanii wrześniowej oraz niesamowicie realistycznymi opisami batalii. Świetna rozrywka gwarantowana!

Książka www.1939.com.pl, Marcina Ciszewskiego, to pozycja, od której ciężko się oderwać. Gorąco polecam ją wszystkim fanom literatury fantasy i historii alternatywnych.