FantasyZapowiedzi i nowości

Pasterska korona Terry’ego Pratchetta – premiera 18 maja 2016 roku

koronaPremiera ostatniej książki Terry’ego Pratchetta z cyklu Świat dysku już 18 maja 2016 roku. Cały cykl zostanie zamknięty powieścią Pasterska korona. Będzie to 41 tom jednej z najpopularniejszych serii książkowych na świecie.

Pasterska korona to piąta część podcyklu o młodej czarownicy, Tiffany Obolałej. Fani Świata dysku mieli okazję poznać jej losy wcześniej, w tomach: Wolni Ciutludzie, Kapelusz pełen nieba, Zimistrz, W północ się odzieję.

Tiffany jest młodą dziewczynką, córką pasterza z Kredy, która już w młodym wieku zaczęła wykazywać zdolności magiczne. Pomimo tego, że w krainie, z której pochodzi nie powinno być prawdziwych wiedźm. Wyrusza ona w podróż, która ma uczynić z niej prawdziwą czarownicę. Po drodze spotyka wiele niebezpieczeństw, z którymi musi się zmierzyć. W trakcie pięciu powieści, bohaterka rozwija się i rośnie. W książce Wolni Ciutludzie poznajemy Tiffany, jako 9 letnią dziewczynkę, natomiast w Pasterskiej koronie, jest już ona pełnoletnią czarownicą.

W ostatniej książce, o przygodach Tiffany Obolałej, fabuła dotyka dwóch wątków. Pierwszy z nich dotyczy problemów związanych z jej sukcesją, na przewodniczącą czarownic. Musi ona także wezwać i zjednoczyć wszystkie wiedźmy. W innym przypadku świat zostanie bezbronny. Drugi wątek dotyka właśnie zagrożenia wynikającego z szykującej się do ataku, hordy elfów.

Pasterska korona także miejsce spotkań nowych bohaterów. Pojawi się w niej postać, spokojnego i interesującego młodzieńca o imieniu Goeffrey. Towarzyszyć mu będzie natomiast niezwykle inteligentna koza. Niewątpliwie będą oni stanowić niezwykły i intrygujący duet. Też jesteście ciekawi, co z tego wyniknie?

Do czasu premiery książki pozostaje kilka fabularnych tajemnic oraz jedna wielka niewiadoma. Czy Tiffany zdoła zjednoczyć czarownice i ocalić swój świat? Rozliczenie nastąpi już 18 maja 2016 roku.