Świat kupek - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trzeba przyznać, że tytuł Świat kupek niezbyt zachęca do przeczytania książki, prawda? Wszystko zupełnie zmienia nazwisko autora. Tak się składa, że książka Pratchetta ujrzy światło dzienne 3 października bieżącego roku. I mimo niezbyt marketingowej nazwy, wróżymy jej ogromny sukces. Trudo bowiem nie zgodzić się z faktem, że miliony fanów pisarza na całym świecie z utęsknieniem czekają na każdą historię z ręki mistrza. Tym bardziej że jak informowaliśmy ostatnio, pośmiertna wola Pratchetta została wykonana. Parowy walec zniszczył dysk z materiałami, nad którymi pracował pisarz i nigdy nie zostaną one opublikowane czy kontynuowane przez innych twórców.  Nic więc dziwnego, że teraz każda pozycja sygnowana nazwiskiem autora jest na wagę złota.

Świat kupek – lektura dla Czytelników w każdym wieku

Chociaż tytuł mógłby wskazywać na coś zupełnie innego, okazuje się, że książka trafi do odbiorcy w każdym wieku. Bez wątpienia najbardziej zafascynowani będą miłośnicy Świata Dysku. W tym miejscu warto przypomnieć, że książka Świat kupek (autorstwa panny Felicity Beedle) została podarowana Samowi Vimesowi w powieści pt. Niuch.

Podobne publikacje, związane z fabułą powieści umieszczonych w Świecie Dysku miały już miejsce niejednokrotnie. Miłośnicy twórczości Terry’ego Pratchetta słyszeli z pewnością o takich perełkach jak przepisy kulinarne Niani Ogg lub ilustrowany przewodnik po Ankh-Morpork. Tym razem przyszła kolej na kolejną powieść, która, jak już wspomnieliśmy, pojawiła się w fabule Niucha. A o czym opowiada sama historia o intrygującym tytule Świat kupek?

Jej głównym bohaterem jest Geoffrey. Chłopiec postanawia wyruszyć w podróż do Ankh-Morpork. Tam bowiem mieszka jego babcia. Wbrew wszelkim konwencjom, po drodze bohatera nie spotykają żadne nadzwyczajne przygody. Wszystko zmienia się jednak w chwili, gdy przelatujący nad nim ptak załatwia swoją potrzebę prosto na głowę chłopca. Okazuje się, że ptasia kupa to pierwsze „trofeum”, jakie tego dnia uda mu się zdobyć w tej kategorii. Wędrówka staje się przygodą, podczas której Geoffrey kolekcjonuje niecodzienne eksponaty, odwiedzając przy tym zakątki znane Czytelnikom ze Świata Dysku.

Przypominamy, że książka Świat kupek w sprzedaży pojawi się 3 października 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj.