Jeffery Deaver to amerykański pisarz i poeta. Swoją pierwszą, dwurozdziałową książkę napisał w wieku jedenastu lat. Jest autorem kilkunastu powieści, które zostały przetłumaczone na 25 języków i zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów. Deaver debiutował w 1988 roku powieścią Voodoo, która jednak nie ukazała się w polskim tłumaczeniu. Światową sławę przyniosły mu powieści Kolekcjoner kości oraz Panieński grób. Poniżej zaprezentujemy Wam trzy, naszym zdaniem, najlepsze powieści Jefferya Deaver’a. Oto one:

1. Trzy najlepsze powieści Jefferya Deaver’a: Śpiąca laleczka

To pierwsza powieść z cyklu o Kathryn Dance – agentce Biura Śledczego Kalifornii. Skazany na dożywocie za zamordowanie rodziny zamożnego biznesmena Daniel Pell ucieka z kalifornijskiego więzienia. Odsiadując kolejne lata miał czas na wymyślenie pewnego bardzo okrutnego planu. Teraz przyszła pora na jego realizację. Zamierza zabijać kolejne ofiary manipulując nimi niczym marionetkami. Na czele pościgu za psychopatycznym przestępcą staje Kathryn Dance. Aby złapać zbiega zwraca się do kobiet, które niegdyś należały do grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. W pościgu może także pomóc Śpiąca Laleczka – dziewczynka, która jako jedyna przeżyła zbrodnię popełnioną przez Pella siedem lat temu. Aby dopaść przestępcę Kathryn musi przebrnąć przez sieć kłamstw i przemilczeń. Droga do odkrycia prawdy wcale nie będzie prosta.

Autor stworzył bohaterkę, która odczytując mowę ciała wychwytuje wszelkie niuanse psychologiczne. Dzięki temu zarówno ona jak i Czytelnik mogą dochodzić do nowych wniosków. Dostajemy niezliczoną ilość zwrotów akcji, z których każdy kolejny jest coraz bardziej zaskakujący. Deaver stworzył naprawdę rewelacyjny thriller psychologiczny, w którym nic nigdy nie jest pewne.

2. Trzy najlepsze powieści Jefferya Deaver’a: Październikowa lista

Jeszcze kilka dni wcześniej wszystko było w porządku. W jednym momencie, niespodziewanie wszystko runęło. Teraz Gabriela w rozpaczy czeka na jakąkolwiek informację o swojej sześcioletniej córce. Kiedy ktoś puka do drzwi, spodziewa się negocjatorów z FBI. Albo kogokolwiek innego, kto poinformuje ją o losie jej dziecka. Każdego, ale nie jego. W jej drzwiach stoje uzbrojony porywacz. Jego żądania są bardzo konkretne: pół miliona dolarów oraz tajemnicza „październikowa lista”. Co zawiera? I dlaczego jest tak ważna dla porywacza?

Deaver zamierza pokazać, że każde przestępstwo rozpoczyna się od końca. Aby ustalić co się stało i kto za tym stoi, należy cofnąć się w czasie, krok po kroku, aby dotrzeć do samego początku. Autor robi w książce to, co potrafi najlepiej – zwodzi Czytelnika, aby ostatecznie zaskoczyć go kolejnym świetnym zwrotem akcji. Październikowa lista to prawdziwa uczta i wyzwanie dla nerwów Czytelnika.

3. Trzy najlepsze powieści Jefferya Deaver’a: Kolekcjoner skór

Kolekcjoner skór to jedenasty tom cyklu przygód Lincolna Rhyme. Tym razem główny bohater musi wytropić kolejnego mordercę, który zainspirował się zbrodniami z Kolekcjonera kości. W Nowym Jorku pojawia się seryjny morderca, który w wyrafinowany sposób zabija swoje ofiary zostawiając na ich ciałach tatuaże wykonane za pomocą śmiertelnych trucizn. Działa w piwnicach i podziemiach miasta nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Policja jest w tej sprawie bezradna, dlatego do śledztwa włączają się Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Przy pomocy niejasnych wiadomości, jakie zabójca pozostawia na ciałach ofiar muszą go złapać, aby zapobiec kolejnym morderstwom. Śledczy są pewni, że przestępca bawi się nimi. Kolejny problem pojawia się, kiedy na miejscu zbrodni znajdują skrawek papieru mogący łączyć ją z dawną sprawą. Motyw przestępcy nadal pozostaje zagadką. Czy morderca wzoruje się na działaniu zbrodniarza sprzed lat? A może to zemsta? Przed śledczymi prawdziwe wyzwanie!

To najpopularniejszy cykl Deaver’a. Autor z każdą kolejną powieścią staje się coraz lepszy. To nawiązanie do Kolekcjonera kości. Na szczęście nie jest konieczna znajomość historii mordercy sprzed lat, aby zrozumieć powieść, jaką autor serwuje nam w chwili obecnej. Dzięki sile swojej wyobraźni stworzył kolejny niesamowity thriller. Kolekcjoner skór to lektura pełna niespodzianek, która zachwyci niejednego fana gatunku!

Jesteście miłośnikami twórczości Jefferya Deaver? Jest z pewnością jednym z lepszych twórców thrillerów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji czytać jego książek, to koniecznie po nie sięgnijcie. Powieści tego autora znajdziecie na TaniaKsiazka.pl. Serdecznie je Wam polecamy.