prezent

Co powiecie na thriller, w którym główna bohaterka popada w paranoję, a Czytelnik razem z nią? Czytając Prezent Louise Jensen, zakwestionujesz swój zdrowy rozsądek i zmierzysz się z zagadką daleko wykraczającą poza racjonalny sposób postrzegania świata.  

Słyszeliście kiedyś o tzw. pamięci komórkowej? W skrócie chodzi o to, że ludzkie narządy są nośnikami informacji i mogą magazynować wiedzę o naszym stylu życia, upodobaniach kulinarnych, a nawet, jak twierdzą niektórzy, przekazywać wspomnienia. Głośno mówią o tym osoby po przeszczepach, które z dnia na dzień zaczynają rozsmakowywać się w ulubionych potrawach swoich dawców, a w skrajnych przypadkach zmieniają orientację seksualną. Niektórzy doświadczają także wizji, zawierających urywki przeżyć, których nie mieli prawa znać. To właśnie spotkało Jennę, główną bohaterkę Prezentu Louise Jensen.

Prezent – Callie nie chce odejść

Trzydziestoletnia Jenna pomyślnie przeszła transplantację serca. Kobieta pomału stara się wrócić do życia, ale nie może pozbyć się tajemniczych snów, które nawiedzają ją w różnych sytuacjach. Wszystkie one związane są z jej dawczynią – młodą Callie, która rzekomo zginęła w wypadku samochodowym. Przeczucie mówi Jennie, że to nie do końca prawda. Kobieta jest przekonana, że Callie chce jej coś powiedzieć, a ona stawia sobie za punkt honoru dowiedzieć się, co doprowadziło do zgonu dziewczyny, której serce nosi teraz w sobie.

I to wtedy nabieram całkowitej pewności, że serce nie jest tylko narządem. Serce gromadzi sekrety i kłamstwa. Nadzieje i marzenia. To coś więcej niż mięsień. Wiem to na pewno. Serce pamięta.

Jenna wszczyna więc prywatne śledztwo – odnajduje rodzinę Callie oraz jej narzeczonego, Nathana. Po pewnym czasie z przerażeniem stwierdza, że jest śledzona. Jakie sekrety skrywa Nathan? Dlaczego w snach Jenny ciągle powraca Sophie, siostra Callie? Co zmarła próbuje jej przekazać i czy Jenna jest w stanie wyciągnąć właściwe wnioski?

Prezent – słuszne przeczucie czy paranoja?

Prezent to jeden z tych thrillerów, które pochłania się jednym tchem. Louise Jensen stworzyła opowieść o bezradności osoby popadającej w paranoję, ignorowanej przez otoczenie i bliskich, zrzucających jej lęki na karb przeżytej niedawno traumy. Czytelnik zostaje wciągnięty do świata Jenny i od razu zaczyna jej ufać.

Ale po pewnym czasie gubi się, podobnie jak główna bohaterka, nie wiedząc już, co jest prawdą, a co jedynie urojeniem czy objawem wtórnego stresu pourazowego. Jensen po mistrzowsku rozgrywa karty i co rusz zmusza swojego Czytelnika do zakwestionowania tego, co wydaje mu się oczywiste. Prawdziwa petarda wybucha jednak na sam koniec, pozostawiając odbiorcę pod wrażeniem kunsztu autorki.

Jeśli lubicie thrillery psychologiczne, Prezent to dla Was świetna propozycja. Jensen udało się utrzymać poziom Siostry, świetnie przyjętego debiutu, który w trzy tygodnie od wydania dotarł na szczyt list sprzedażowych Amazona. Entuzjaści gatunku – warto śledzić tę autorkę. Ja z niecierpliwością czekam, co pokaże w kolejnych powieściach.

Kup książkę Prezent Louise Jensen w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >>

Ocena Malwiny
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
 • 9/10
  Czy wątek sensacyjny był zaskakujący? - 9/10
8.2/10

Fragment recenzji

Prezent to jeden z tych thrillerów, które pochłania się jednym tchem. Louise Jensen stworzyła opowieść o bezradności osoby popadającej w paranoję, ignorowanej przez otoczenie i bliskich, zrzucających jej lęki na karb przeżytej niedawno traumy. Czytelnik zostaje wciągnięty do świata Jenny i od razu zaczyna jej ufać.

Sending
User Review
0/10 (0 votes)