Jesień zapowiada się czytająco! Wysyp wrześniowych premier przeczy powiedzeniu, że od przybytku głowa nie boli. Boli i to bardzo! Bo ja tu wybrać książki, które chcemy przeczytać w taki sposób, żeby starczyło nam na nie czasu?

W moim poprzednim zestawieniu pokazałam Wam kilka wartych uwagi kryminałów. Dziś zwrócę Waszą uwagę na książki z gatunku literatury obyczajowej. Razem wzięte to prawie 20 książek… A wrzesień taki krótki. A do tego, śmiem podejrzewać, że w kolejnym miesiącu wydawcy znów miło nas zaskoczą 🙂 Ale teraz zerknijcie na wrześniowe premiery idealne dla kobiet. Jest w czym wybierać, czeka więc Was nie lada wyzwanie!

Oto co dla Was przygotowałam

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Był sobie pies 2 W. Bruce Cameron

To kolejna zekranizowana powieść, której głównym bohaterem jest pies Bailey. W kolejnym psim wcieleniu nasz bohater będzie musiał pomóc wnuczce swojego przyjaciela. Dziewczynka ma zdolność do pakowania się w kłopoty.

Premiera: 18 września

 

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Była arabską stewardesą Marcin Margielewski

Wstrząsająca historia Polki pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. O podobnych koszmarach nikt nie mówi. Ona zdecydowała się przerwać milczenie. Praca stewardesy w luksusowych arabskich liniach lotniczych miała być spełnieniem marzeń – okazała się największym horrorem w jej życiu.

Premiera: 17 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Dziewięcioro nieznajomych Liane Moriarty

Wszyscy kłamią – to jedyna prawda.
Lecz co się dzieje, kiedy nie można już dłużej ukrywać tego, kim się jest?
Co zrobisz, kiedy twoje życie będzie zależało od nieznajomego?
Czy powiesz mu o sobie wszystko?

Premiera: 18 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Obok niej Liliana Fabisińska

Kinga jest świetną matką, doskonałą żoną, (prawie) perfekcyjną panią domu i pracownikiem miesiąca. Wszystko zmienia się w chwili, kiedy jedzie na 20-lecie swojej studniówki i nawiązuje romans z dawnym kolegą ze szkoły. Życie kobiety, zamiast w romantyczną bajkę, zamienia się w koszmar.

Premiera: 18 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>One płoną jaśniej Rao Shobha

Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie. Nie liczy się, czy jest się siostrą, żoną czy matką. Kobieta jest niewolnicą. Poniżane, wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei, który raz zapłonął w ich sercach, nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra, tym one płoną jaśniej.

Premiera: 04 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Nie pozwól mu odejść Tomasz Kieres

Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie. Nie liczy się, czy jest się siostrą, żoną czy matką. Kobieta jest niewolnicą. Poniżane, wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei, który raz zapłonął w ich sercach, nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra, tym one płoną jaśniej.

Premiera: 04 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Macochy Danuta Awolusi

Nadia i Anita to skłócone siostry. Są absolutnie różne, ale łączy je wspólne doświadczenie życiowe: ich partnerzy mają dzieci z poprzednich związków. Zbieg okoliczności, że po latach milczenia obie spotykają się na zajęciach grupy wsparcia, to tu kobiety, mogą porozmawiać o tym, do czego nie wypada głośno się przyznawać: o nienawiści do dziecka „tej pierwszej”…

Premiera: 10 września

A na dokładkę…

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Nić Arachny Renata Kosin

Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków.

Premiera: 04 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Galopem po szczęście Justyna Bednarek & Jagna Jaczanowska

Basia ma 39 lat i 15-letnią córkę Karolę. Basia, która uciekła z rodzinnego miasteczka zaraz po maturze, wraca do domu. Nie wiemy, jaka historia się za tym kryje, ale jest oczywiste, że w Warszawie, w której spędziła ostatnie 20 lat, spotkała ją jakaś klęska. Rozwód – to raz. Nie ma mieszkania. Nie ma pieniędzy. Z jakiegoś powodu musi wrócić do domu rodziców.

Premiera: 18 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiec kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Mąż przez zasiedzenie Marta Obuch

Basia ma 39 lat i 15-letnią córkę Karolę. Basia, która uciekła z rodzinnego miasteczka zaraz po maturze, wraca do domu. Nie wiemy, jaka historia się za tym kryje, ale jest oczywiste, że w Warszawie, w której spędziła ostatnie 20 lat, spotkała ją jakaś klęska. Rozwód – to raz. Nie ma mieszkania. Nie ma pieniędzy. Dlatego z jakiegoś powodu musi wrócić do domu rodziców.

Premiera: 18 września

Wrześniowe premiery idealne dla kobiet

I co Wy na to? Jak przejść obojętnie obok takich premier? Ja nie umiem! Nie umiem nawet się zdecydować co i w jakiej kolejności czytać. Najchętniej więc czytałabym wszystkie naraz! Ale skąd brać na to czas? Macie może jakieś pomysły, bardzo chętnie je przygarnę, więc koniecznie piszcie w komentarzach.

Ja na wrzesień wybrałam już kilka kryminałów, dlatego muszę wybrać też coś z obyczajówek, bona wszystkie na pewno nie znajdę czasu. Mam twardy orzech do zgryzienia… Czekam więc na wasze komentarze i podpowiedzi 🙂