Grobowiec tyrana - Rick Riordan powraca z nową powieścią

Grobowiec tyrana - Rick Riordan powraca z nową powieściąO tym, że pojawi się nowa powieść Ricka Riordana z serii Apollo i boskie próby, wiemy już od jakiegoś czasu. Amerykańską premierę zaplanowano na 24 września. Dziś mamy świetną wiadomość dla wszystkich polskich fanów tego przygodowego cyklu fantasy. Na półkach księgarń w naszym kraju pojawi się już 24 października. To będzie już czwarta część opowieści, która zabiera czytelnika do świata greckich i rzymskich mitów i herosów.

Cała historia zaczyna się, kiedy Apollo rozgniewał swojego ojca, Zeusa,  a ten wymyślił dla niego brutalną karę. Jako śmiertelnik trafia do współczesnego Nowego Jorku. Teraz Apollo musi się postarać, żeby wrócić na Olimp. To nie będzie łatwe, bo będzie potrzebował do tego pomocy pięciu starożytnych wyroczni. Ale, żeby z ich pomocy skorzystać, musi je najpierw przywrócić.

Grobowiec tyrana – czwarta część serii Apollo i boskie próby

Zbliża się 8 kwietnia. To urodziny Lestera – właśnie nim stał się Apollo, po strąceniu do świata śmiertelników. Impreza zapowiada się wspaniale, bo w tym samym dniu cesarze Kommodus i Kaligula zaplanowali atak na Obóz Jupiter, w którym szkoli się rzymskich herosów. A to jeszcze nie koniec atrakcji. 8 kwietnia to też dzień krwawego księżyca, więc zły król zamierza uwolnić armię nieumarłych… Hmm, czy taką imprezę można przegapić?

Sojusznicy Apolla: Hazel, Frank, Reyna oraz cały rzymski legion zakasują rękawy i szykują się do bitwy. Tymczasem głównego bohatera toczy bardzo uparta infekcja, która jest konsekwencją jego potyczki z ghulem. Jednak mimo wysiłków obozowych uzdrowicieli, jego stan się nie polepsza. Być może nadszedł czas na to, żeby poprosić o pomoc u samej góry? Czy to pora na to, żeby się skontaktować z Olimpem.

Jeżeli nie znacie jeszcze serii Apollo i boskie próby, a lubicie przygodowe książki fantastyczne, to wszystkie części serii znajdziecie w tym miejscu. Najnowsza,  Grobowiec Tyrana, jest tutaj.

Może Cię też zainteresować:

Nowa powieść Ricka Riordana już we wrześniu! [O amerykańskiej premierze książki The Tyrant’s Tomb]