Pyrkon 2019 – goście i atrakcje

Pyrkon 2019 to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce dla wszystkich miłośników i entuzjastów literatury fantasy. Tym samym ci, którzy wybierają się na wspomniane wydarzenie, wiedzą, że do wyśmienitej zabawy zostało już tylko 11 dni! Najgłośniejszy i największy Festiwal Fantastyki w naszym kraju potrwa od 26 do 28 kwietnia tego roku. W związku z tym wydarzeniem, w jednym miejscu, spotkają się nie tylko fani fantastyki, ale również twórcy, producenci oraz wystawcy. Jeśli zatem jeszcze wahacie się, czy aby na pewno Pyrkon 2019 to miejsce, które chcecie odwiedzić w tym roku, przybywamy z pomocą. Z chęcią przedstawimy wam, czego możecie spodziewać się po tegorocznej edycji Festiwalu Fantastyki, który odbędzie się w Poznaniu.

Pyrkon 2019 – atrakcje

Mapa pyrkonu

Mapa Pyrkonu

Czego możecie spodziewać się po największym Festiwal Fantastyki w Polsce? Z pewnością dobrej zabawy! W związku z tym organizatorzy przygotowali dziesiątki sal prelekcyjnych, wypełnionych atrakcjami: Cosplay, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi. Poza tym znajdziecie tam również mnóstwo sklepów z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami czy gadżetami. Ponadto to także niepowtarzalna okazja, by spotkać niesamowitych gości festiwalu. To jednak nie koniec atrakcji. Znajdziecie tu także Olbrzymi Games Room dla wszystkich zapalonych fanów oraz rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi. A poza tym twórcy zadbali również o Blok Gier Elektronicznych czy fantastyczne wioski. Dzięki temu będziecie mogli obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.

Pyrkon 2019 – goście, których spotkacie w tym roku

Jak co roku goście zaproszeni na Festiwal Fantastyki przynależą do poszczególnych kategorii. I tak w strefie fabularnej z wykładami będziecie mogli posłuchać m.in.: Adama Koebela, Chrisa Bircha, Katarzyny Kuczyńskiej, Jakuba Brańskiego czy Jeffa Richarda. Na bloku literackim pojawią się m.in.: Andrzej Pilipiuk, Ben Kane, Angus Watson, Aneta Jadowska, Michał Gołkowski, Paweł Majka czy Robert M. Wegner. Dział komiksów reprezentować będą, m.in.: Anna Krztoń, Bogusław Polch, Stan Sakai czy Marta Falkowska i Bogumiła Pepasińska. Poza tym w bloku filmowo-serialowym pojawią się, m.in.: Bartosz Wesołowski, Christopher Judge, Stanisław Mąderek, Thomas Astruc czy Martin Gooch i Marta Dobecka.

Oprócz wspomnianych bloków przewidywane są jeszcze: blok naukowy, dalekowschodni czy gier bez prądu.

Tutaj znajdziecie cały plan Pyrokonu 2019. Więcej informacji znajdziecie też na stronie głównej organizatorów: www.pyrkon.pl.

Przy okazji chcielibyśmy Was zaprosić do odwiedzenia naszych przyjaciół z Fantastycznych Światów. Znajdziecie ich na stoisku nr 165. Czekać tam będą na Was najlepsze gry i komiksy. Miłośnik książek również znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy i polecamy!

Dajcie nam znać, czy wybieracie się na ten fantastyczny festiwal! Natomiast wszystkich miłośników literatury fantastycznej odsyłamy też tutaj i tutaj.