Nowe ekranizacje książek Pratchetta

Nowe ekranizacje książek Pratchetta to dobra wiadomość dla wszystkich fanów twórczości pisarza. Tym razem twórcy zapowiadają, że filmy będą wierne książkom. Tym samym warto tutaj przypomnieć o produkcji, która nie wywołała entuzjazmu miłośników powieści autora. Chodzi tu o serial BBC na podstawie publikacji Straż! Straż!, który wzbudził wiele kontrowersji. Ponieważ, lekko mówiąc, daleki był temu, co naprawdę chciał przekazać autor w swoich powieściach. Producentom zarzucono, że jedynie podparli się znanym nazwiskiem, by wzbudzić zainteresowanie produkcją, która właściwie niewiele miała wspólnego z literackim odpowiednikiem. Jak będzie tym razem?

Nowe ekranizacje książek Pratchetta

Nowe ekranizacje książek Pratchetta – co wiemy?

Firma produkcyjna Narrativia ogłosiła, że właśnie podpisała umowę z Motive Pictures i Endeavour Content. Nie zdradzono jednak, które książki zostaną przeniesione na ekran. Na temat najnowszego projektu wypowiedziała się córka Pratchetta, Rhianna:

„Świat Dysku” zamieszkują wyjątkowe postacie, a cykl pełen jest poczucia humoru i literackich nawiązań. Musimy zadbać o to, by znalazły one odzwierciedlenie na ekranie – tak, by mój ojciec mógł być z nas dumny.

Niestety to aktualnie jedyne informacje, jakie zostały podane do wiadomości publicznych. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać. Jeśli tylko pojawią się nowe wieści, od razu damy wam znać. Tymczasem, jeśli do tej pory nie mieliście okazji sięgnąć po książki Terry’ego Pratchetta, koniecznie nadróbcie zaległości! Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Ponieważ autor stworzył niezwykłą serię i świat w kształcie dysku, będącego karykaturą świata rzeczywistego. W skład cyklu wchodzi mnóstwo popularnych tytułów, które bawią, a jednocześnie skłaniają do refleksji.

Wierzymy, że nowe ekranizacje książek Pratchetta będą wierne literackim oryginałom. Można też przypuszczać, że ten krok podyktowany jest wspomnianą, kontrowersyjną ekranizacją Straż! Straż!. Jej cyberpunkowa estetyka z pewnością znacznie odbiega od wizji, jaką miał Terry Pratchett. W związku z tym fundacja, która opiekuje się dziedzictwem autora, postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Jaki będzie tego efekt? No to przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

Książki pisarza znajdziecie tutaj. Dajcie nam znać, czy znacie te historie?