FantasyPolecamyZapowiedzi i nowości

Brandon Mull powraca! Opowieści Upadłych Bestii i Wojna Cukierkowa już niebawem!

Brandon Mull powraca! Opowieści Upadłych Bestii i Wojna Cukierkowa już niebawem! Brandon Mull

Jesteś z tych osób, które na siłę muszą szukać dobrych stron jesieni, by ją przetrwać? Jeśli tak, to poszukajmy ich razem. Ok, to mamy złote liście, grzybobranie, brak much i komarów, ciepłe kocyki, brak ośłepiających promieni słonecznych i… świetne książkowe premiery! Tej jesieni jak zwykle księgarnie zaowocują wyśmienitymi publikacjami. Jednym z autorów, który działa jak lekarstwo na tę porę roku, jest Brandon Mull. 29 września będziemy mogli wziąć w ręcę specjalne wydanie jego Opowieści Upadłych Bestii, natomiast 13 października pojawi się jego Wojna Cukierkowa.  Zatem drzwi do świata fantazji stoją przed nami otowrem i warto przekroczyć ten próg, niezaleznie od wieku. 

Brandon Mull powraca Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Brandon Mull i jego Opowieści Upadłych Bestii oraz Wojna Cukierkowa

Opowieści Upadłych Bestii

29 września to data do zapamiętania, ponieważ ściśle powiązana z pojawieniem się specjalnego wydania Spirit Animals – bestsellerowej fantastycznej serii dla młodzieży pisanej przez wielu autorów. Za wspomnianą publikcaję odpowiada Brandom Mull. Jego Opowieści Upadłych Bestii to pięć historii skupiających się na losach tytułowych, niegdyś legendarnych i najpotężniejszych stworzeń Erdasu. Ich świetność jednak minęła, ponieważ dopuściły się zdrady innych Wielkich Bestii, a ich intrygi kosztowały życie tysięcy istnień. Teraz  odradzają się jako zwierzoduchy przyzywane przez wyjątkowe dzieci.  Tym niesamowitym istotom grozi jednak wielkie niebezpieczeństwo. Poluje na nie tajemniczy myśliwy, którego celem jest pozbawienie ich życia. I jest gotowy zniszczyć każdego, kto stanie mu na przeszkodzie, stając w ich obronie.

Wyjątkowe Opowieści Upadłych Bestii znajdziesz tutaj. Inne tomy tej fascynującej serii czekają na Ciebie pod tym linkiem.

Wojna Cukierkowa

Książka Wojna Cukierkowa, która w księgarniach pojawi się 13 października to pierwszy tom wydanej na nowo kultowej serii Brandona Mulla. Po raz pierwszy powieść ta została opublikowana w Stanach Zjednoczonych przez Shadow Mountain Publishing 11 września 2007 roku. Polscy czytelnicy mogli czytać serię od 2013. Osiem lat później Wydawnictwo Wilga postanowiło odświeżyć cykl. 

O czym jest sama powieść? Głównym jej bohaterem jest dziesięcioletni Nate, który tuż przed początkiem roku szkolnego przeprowadza się do nowego miejsca. W miasteczku Colson, które od tej pory będzie jego domem, znajduje trójkę przyjaciół – Trevora, Gołębia i Summer i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód. W tym czasie przy głównej ulicy Colson urocza staruszka Pani White otwiera sklep Słodki Zącek z niezwykłymi słodyczami. Kobieta bardzo chętnie częstuje nimi dzieci w ramach podziękowania za niewielkie przysługi.

Co takiego niesamowitego jest w tych cukierkach? Mają magiczne właściwości! Pozwalają zmieniać wygląd, unosić się w powietrzu, porażać prądem, przechodzić przez lustra czy wmawiać ludziom kompletną nieprawdę. I choć z perspektywy dzieci to bardzo fajne, to jest z tym jeden problem. Otóż prośby i zlecenia Pani White stają się coraz bardziej dziwaczne i podejrzane.

Po jakimś czasie w miasteczku pojawia się stary lodziarz Stott i słodkości, które oefruje w swoim sklepie, również mają niezwykłe moce. To dziwne, że w jednym miasteczku nagle pojawiła się ta tajemicza „słodka dwójka”.  Co ich tu sprowadza i jakie są ich zamiary?

Dowiesz się tego z książki pt. Wojna Cukierkowa, którą możesz zamówić w tym miejscu.

Czytaj także: