Bruce Lee. Życie

Niesforny młodzieniec skory do szkolnych bójek, dziecięca gwiazda kina i legenda świata sztuk walki. Poznajcie książkę Bruce Lee. Życie – biografię człowieka, który stał się pomostem łączącym show-business z kulturą Dalekiego Wschodu.

Mały Smok – duże kłopoty

Bruce Lee to amerykański aktor i mistrz sztuk walk chińskiego pochodzenia znany fanom kina na całym świecie. Syn śpiewaczki Grace Ho oraz Hoi Chuena Lee – aktora opery chińskiej. Jako że chłopiec urodził się w chińskim roku Smoka, co uchodzi za pomyślny omen, zyskał przydomek Małego Smoka, który odzwierciedlał jego krnąbrny charakter i pozostał z nim do końca jego kariery.

Bruce zadebiutował aktorsko mając około trzy miesiące. Wtedy to to pojawił się w filmie Golden Gate Girl trzymany w rękach przez ojca. Hoi Chuen Lee nie spodziewał się, że występy na ekranie wkrótce tak spodobają się jego synowi, że w przyszłości postanowi poświęcić temu swoje życie.

Mały Lee od najmłodszych lat sprawiał dużo problemów. Był niezwykle aktywny, miał problemy z koncentracją i zamiast skupiać się na nauce wdawał się w niezliczone bójki. Założył nawet własny gang, a w wolnych chwilach oddawał się ćwiczeniu sztuk walki. Granie w filmach i uprawianie wing chun były jego największą pasją. W związku z licznymi konfliktami z policją, w wieku 18 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu nowego życia. Tam stawiał kolejne kroki w drodze do zostania światową legendą w świecie kina, w którym nie było miejsca na role dla Azjatów.

Bruce Lee. Życie

Bruce Lee. Życie to pierwsza tak wnikliwa i kompletna biografia dotycząca tej światowej gwiazdy Hollywood. Matthew Polly stworzył w swojej książce niezwykle ciekawą narrację, w której to zabiera nas w podróż do przeszłości. Możemy w niej poznać zadziwiającą historię życia Bruce’a Lee, od narodzin aż do tragicznej śmierci.

Książka jest owocem wielu poszukiwań nieznanych faktów oraz fotografii oraz przeprowadzenia setek godzin wywiadów. Dzięki nim możliwe było stworzenie ponad sześciuset stronicowej opowieści o tym niezwykłym człowieku o wielobarwnej historii.

Mnie osobiście historia Małego Smoka porwała bez reszty. Z ogromną przyjemnością zanurzałam się w każdej kolejnej stronie. Ze względu na niezwykle przepiękną oprawę, jest to książka którą śmiało można podarować w formie prezentu. Podczas lektury będziemy mieli okazję nie tylko przeczytać o poszczególnych epizodach z życia Bruce’a Lee, ale także zobaczyć archiwalne materiały w postaci zdjęć, czy dokumentów.

Ze względu na swoją objętość książka Bruce Lee. Życie nie będzie tytułem, który można pochłonąć w jeden wieczór. To wielowarstwowa i wysmakowana uczta zabierająca nas w nieprawdopodobny, a jednak pisany przez samo życie scenariusz życia młodego adepta sztuk walki. Książka zdecydowanie zapewni nam wiele godzin wciągającej lektury, do której serdecznie wszystkich zapraszam.

Książkę Bruce Lee. Życie dostaniecie tutaj.

Bruce Lee. Życie – znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy książka nadaje się na prezent? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Bruce Lee. Życie to pierwsza tak wnikliwa i kompletna biografia dotycząca tej światowej gwiazdy Hollywood. Matthew Polly stworzył w swojej książce niezwykle ciekawą narrację, w której to zabiera nas w podróż do przeszłości. Możemy w niej poznać zadziwiającą historię życia Bruce’a Lee, od narodzin aż do tragicznej śmierci.

Książka jest owocem wielu poszukiwań nieznanych faktów oraz fotografii oraz przeprowadzenia godzin setek wywiadów. Dzięki nim możliwe było stworzenie ponad sześciuset stronicowej opowieści o tym niezwykłym człowieku o wielobarwnej historii.