Cena nieważkości - kup na TaniaKsiazka.pl

Cena nieważkości to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i polskich reportaży. Zwłaszcza tych, którzy interesują się lotnictwem i kosmonautyką. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski prezentują Czytelnikom wspaniałą historię o tym, że bohaterstwa nie da się zaplanować i o tym, że może się ono jedynie przytrafić. Jeśli zatem prawdziwe historie to coś, co lubicie, koniecznie sięgnijcie po tę lekturę. Już teraz robi się o niej coraz głośniej. Wróżymy jej niemały sukces i liczymy na to, że dotrze do jak największego grona odbiorców. Bo lubimy opowieści o polskich bohaterach, którzy mieli wpływ na wielkie historie.

Cena nieważkości – kulisy polskiego lotu w kosmos, w czerwcu 1978 roku

Rosjanie wysyłają w kosmos pierwszego sztucznego satelitę. Jurij Gagarin jako pierwszy leci na orbitę. Amerykanie nie mogą pozostać bierni na te wieści i przystępują do kontrataku. I udało się – lądują na Księżycu. Mówią również o wahadłowcach i zapraszaniu astronautów z zaprzyjaźnionych krajów. Rosjanie nie mają wyjścia – też muszą podążyć tym tropem.

Jest lato 1976, a rozkaz jest prosty, choć niezwykle intrygujący. Każda polska jednostka wojsk lotniczych wytypuje swoich najlepszych pilotów. Następnie wskazani mają jak najszybciej stawić się na badania w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Wiadomo jedynie, że chodzi o testowanie maszyn najnowszej generacji. Wszystkich obowiązuje ścisła tajemnica. Jednak skrywana informacja wkrótce wycieka. Polska będzie miała swojego pierwszego kosmonautę.

W kraju kończy się epoka Edwarda Gierka i zaczynają się kłopoty z zaopatrzeniem. Cukier na kartki. Dla mnie to było jak bajka. Stoję w kolejce po mleko, w sklepach nic nie ma, a mój mąż może polecieć na orbitę – mówi żona jednego z polskich kandydatów na kosmonautów. Jakimi cechami musiał odznaczać się pilot? Kogo tak naprawdę szukają Rosjanie? I dlaczego Zenon Jankowski przegrywa wyścig z Mirosławem Hermaszewskim? Ale pytań jest znacznie więcej. Dlaczego pierwszy polski kosmonauta i jego dubler do dzisiaj ze sobą nie rozmawiają? Co się stało w Gwiezdnym Miasteczku? Co dał nam pobyt Polaka na orbicie i jak potoczyły się jego losy? Lot na orbitę to jego sukces czy porażka?

Na te pytania oraz wiele więcej, znajdziecie odpowiedź w książce pt. Cena nieważkości. Koniecznie to sprawdźcie!