Zapisane w chmurze Beaty Majewskiej - recenzja. Sprwdź w TaniaKsiazka.pl

19 września ukaże się nowa książka Beaty Majewskiej – Zapisane w chmurze. Jestem pewna, że część z Was zna już poprzednie książki tej pisarki np. Baśnik lub Moja twoja wina. Przyznam się Wam do tego, że Zapisane w chmurze, to pierwsza powieść Beaty Majewskiej, którą miałam okazję przeczytać. Czy ostatnia?

Podróż, która zmienia życie

Główną bohaterką książki Zapisane w chmurze jest Magda, kobieta przed czterdziestką. Jej mąż, Łukasz jest tak zajęty pracą, że przestał ją zauważać, a nastoletnie córki wyjechały na wakacje do dziadków, do Stanów. Magda jest nauczycielką geografii, chociaż nie musi pracować, bo mąż ma świetnie prosperującą firmę i zapewnia im dostatnie życie. Jej małżeństwo jest o krok od rozpadu. Magda jest nieszczęśliwa, a narcystyczny Łukasz nie może zrozumieć, gdzie leży problem.

Bohaterka postanawia udać się w samotną podróż. Jej losowy wybór trafia na Rumunię. Magda pakuje się, znajduje przewodniczkę i wyrusza. Kiedy dojeżdża do Borș, rumuńskiego miasteczka granicznego, w którym umówiła się z przewodniczką, spotyka ją niemiła niespodzianka. Okazuje się, że zamiast Julii, na spotkanie stawia się Julian, dwudziestokilkuletni przewodnik. Po dość ostrej wymianie zdań, razem wyruszają w podróż, która dla obojga okaże się bardzo ważna. I w tym miejscu się zatrzymam, żeby nie psuć Wam lektury.

Zapisane w chmurze Beaty Majewskiej – recenzja

Beata Majewska snuje piękną, niezwykle emocjonalną opowieść. To historia, która momentami bawi, a momentami wzrusza do łez. To dojrzała opowieść o niezwykłym pragnieniu prawdziwej i szczerej miłości. To opowieść o tym, co w życiu jest naprawdę ważne, a czemu przykładamy wagę pozorną. To opowieść o desperackiej walce o chwilę szczęścia. To opowieść o życiu i o tym, że nie mamy nieskończonej ilości czasu.

Zapisane w chmurze Beaty Majewskiej - recenzja. Sprwdź w TaniaKsiazka.pl

Hunedoara, Rumunia

Tłem tej historii jest Rumunia, piękny kraj wielu sprzeczności, który cały czas próbuje się podźwignąć po wielu latach wyniszczającego reżimu Ceaușescu. Towarzyszymy bohaterom w ich rumuńskiej wycieczce i razem z nimi poznajemy ten kraj. Jego miasta, zabytki i historie. To spojrzenie na Rumunię, które przeczy stereotypowemu postrzeganiu tego kraju i jego mieszkańców przez Polaków.

Zapisane w chmurze to wciągająca książka. Z każdą kolejną stroną, coraz ciężej się od niej oderwać. Beata Majewska ma lekkie pióro, więc jej opowieść czyta się przyjemnie też z językowego poziomu.

Tę książkę Beaty Majewskiej szczerze Wam polecam. Nie ma w niej naiwnego postrzegania miłości, które bardzo mnie drażni w niektórych powieściach. Zapisane w chmurze to nie tylko historia namiętności, to jednocześnie historia miłości małżeńskiej i miłości rodzicielskiej. To książka o przemijaniu i o tym, że każdy koniec, nawet ten najbardziej bolesny, niesie ze sobą coś nowego, coś dobrego. A ja z pewnością sięgnę po inne książki tej autorki.

Nowa książka Beaty Majewskiej pojawi się w księgarniach 19 września. Już teraz możecie ją zamówić tutaj.

Czytaliście już książki Beaty Majewskiej? Które lubicie najbardziej?

Ocena Anety
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 9/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9.3/10

Fragment recenzji

Beata Majewska snuje piękną, niezwykle emocjonalną opowieść. To historia, która momentami bawi, a momentami wzrusza do łez. To dojrzała opowieść o niezwykłym pragnieniu prawdziwej i szczerej miłości. To opowieść o tym, co w życiu jest ważne naprawdę, a czemu przykładamy wagę pozorną. To opowieść o desperackiej walce o chwilę szczęścia. To opowieść o życiu i o tym, że nie mamy nieskończonej ilości czasu.

Sending
User Review
6/10 (3 votes)