Marzyła Wam się kiedyś kariera muzyczna? Jeśli tak, to przebijam Wam piąteczkę, bo ja marzyłam o zostaniu piosenkarką. Nic z tego nie wyszło i dziś pracuję w książkach, co uważam za swój ogromny sukces i połączenie pasji z pracą, nie mogę więc narzekać. Ale z racji na moje marzenia i zamiłowania do śpiewania z przyjemnością sięgnęłam po książkę Chłopak z drugiego planu.

Chłopak z drugiego planu

Dominik jest nauczycielem śpiewu w znanym reality show Next Superstar. Jest niepoprawnym romantykiem, który żyje marzeniami i często buja w obłokach i oddaje się marzeniom. Nie przeszkadza mu to na szczęście w pracy, w której odnosi sukcesy, z czego jest dumny. Jednak jak to mówią, kto ma szczęście w miłości…  Ano właśnie. U Dominika tego szczęścia brak — w życiu prywatnym klapa, w odróżnieniu od życia zawodowego. Na szczęście na swoje rozterki sercowe może regularnie marudzić swoim przyjaciołom, którzy ze zrozumieniem poklepują po plecach i wierzą, jak i on sam, że kiedyś w końcu trafi go strzałą Amora. Zwłaszcza że jest obiekt westchnień — to uczestnik programu, Adam.

Okazuje się, że Adam, mimo że przystojny, grzeszy tylko urodą, bo z talentem jest już gorzej. Ale ma łeb na karku i postanawia wykorzystać Dominika. Zauważył, że chłopak wodzi za nim wzrokiem i stwierdził, że zauroczony chłopak może posłużyć mu za trampolinę, która wybije go wyżej. Czy tak się stanie?

Książka dostępna na www.taniaksiazka.pl>>

Przeciwieństwa się przyciągają — czy to powiedzenie sprawdzi się w przypadku Dominika i Adama? Czy „po trupach do celu” to jedyna słuszna droga, na końcu której czeka wymarzona nagroda? Czy walka zawsze ma sens, nawet wtedy kiedy z góry jest skazana na porażkę?

Od miłości do nienawiści jest tylko jeden krok.  Ale dobra wiadomość jest taka, że od nienawiści do miłości dokładnie tyle samo. I zawsze można zawrócić.

Zostawiam Was z wieloma pytaniami, bo jeśli na nie odpowiem, to zabiorę Wam frajdę z lektury. Jeśli lubicie książki lekkie, które zawierają w sobie motyw muzyki, rywalizacji i show-biznesu, a także uczuć, to Chłopak z drugiego planu to książka dla Was.

Dostaniecie ją TUTAJ>>

Ocena Rudej
 • 6.5/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 6.5/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 5/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 5/10
 • 7.5/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7.5/10
6.5/10

Fragment recenzji

Marzyła Wam się kiedyś kariera muzyczna? Jeśli tak, to przebijam Wam piąteczkę, bo ja marzyłam o zostaniu piosenkarką. Nic z tego nie wyszło i dziś pracuję w książkach, co uważam za swój ogromny sukces i połączenie pasji z pracą, nie mogę więc narzekać. Ale z racji na moje marzenia i zamiłowania do śpiewania z przyjemnością sięgnęłam po tę książkę.