Recenzja książki Co kryje się w naszych genach

Dziś przychodzę do was z recenzją książki pt. Co kryje się w naszych genach, której autorką jest profesor Ewa Bartnik. Będę się streszczać, ponieważ sama książka też nie jest zbyt długa. Jednak czytelnik znajdzie w niej sporo ciekawych treści!

Recenzja książki Co kryje się w naszych genach

Co kryje się w naszych genach? Największa łamigłówka ludzkości

Tak brzmi pełen tytuł książki. Autorka bardzo szybko udowadnia czytelnikowi, że odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta i oczywista. Genetycy na całym świecie dzień w dzień stają przed tym pytaniem i skrupulatnie szukają rozwiązania. To dzięki nim co jakiś czas do opinii publicznej przedostają się informacje o innowacyjnych terapiach w chorobach, które do niedawna jeszcze uznawane były za nieuleczalne.

Ewa Bartnik w przystępny i prosty sposób prezentuje odbiorcom najnowsze i najważniejsze odkrycia w dziedzinie genetyki. Rozprawia się z mitem GMO, stawia ważne i fundamentalne pytania. Pytania, które samoistnie nasuwają się wraz z rozwojem i postępem genetyki. Jej odpowiedzi są rzetelne i konkretne. Jednocześnie autorka omawia wybrane zagadnienia w taki sposób, by czytelnik mógł samodzielnie je przemyśleć i wyrobić własną opinię na dany temat. Nic nie sugeruje i nie narzuca.

Kto powinien sięgnąć po książkę Co kryje się w naszych genach?

Każdy, kto poszukuje podstawowej wiedzy na temat genetyki i naukowych odkryć, możliwości oraz terapii, które wiążą się z tym zagadnieniem. Muszę tu jednak uczciwie ostrzec, że książka jest naprawdę krótka. Wybrane tematy można było rozwinąć bardziej. Niestety autorka zahacza tylko o najciekawsze zagadnienia. Ponadto miejscami robi się naprawdę naukowo. W związku z tym, jeśli to wasza pierwsza przygoda z nauką, albo nie uważaliście na lekcjach biologii, niektóre definicje mogą być trudne do zrozumienia.

Podsumowanie

Co kryje się w naszych genach - kup na TaniaKsiazka.pl

Tak czy inaczej, uważam, że książka sama w sobie jest bardzo ciekawa. Tym samym polecam ją wszystkim tym, którzy poszukują ciekawostek ze świata genetyki. Jeśli nie zależy wam na zbytnim zgłębianiu tematu, ale jednak chcielibyście wiedzieć „co w trawie piszczy” to ta pozycja zdecydowanie spełni wasze oczekiwania.

Książkę pt. Co kryje się w naszych genach? znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 10/10
  Czy poruszany temat jest ciekawy? - 10/10
7.8/10

Fragment recenzji

Każdy, kto poszukuje podstawowej wiedzy na temat genetyki i naukowych odkryć, możliwości oraz terapii, które wiążą się z tym zagadnieniem, powinien sięgnąć po tę pozycję.