Co na Gwiazdkę dla miłośnika fantastyki?

Wybór prezentu dla mola książkowego nie zawsze jest prosty, zwłaszcza gdy mamy nieco inne czytelnicze upodobania niż osobą, która chcemy obdarować. Jeżeli zastanawiasz się, co kupić na Gwiazdkę dla miłośnika fantastyki, to wybrałam kilka książek, które możesz wziąć pod uwagę. Znajdziesz wśród nich coś dla miłośnika science fiction, fantasy, a nawet horroru.

Co na Gwiazdkę dla miłośnika fantastyki?

Co na Gwiazdkę dla miłośnika fantastyki?

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, Radek Rak

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli Radek Rak

Radek Rak, wykorzystując stylistykę baśni, snuje opowieść o Galicji, o panach i chamach. Tworzy mit wokół postaci Jakóba Szeli, przywódcy powstania chłopskiego. To sensualna opowieść pełna wybujałej roślinności, mroźnych zim, magii, cierpienia i chęci zemsty. Jest w niej miejsce na czary, czarty, a nawet tajemniczego Wężowego Króla. Autor oplata informacje historyczne niezwykłą, fantastyczną fabułą. Dodatkowo warto wspomnieć, że książka w tym roku została wyróżniona Nagrodą Literacką Nike oraz Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Baśń o wężowym sercu będzie świetnym prezentem dla czytelnika, który obok niezwykłej, fantastycznej historii szuka czegoś więcej: uniwersalizmu i artyzmu na poziomie słowa. Książkę Radka Raka możecie znaleźć tutaj

Najlepsze opowiadania, R A Lafferty

Najlepsze opowiadania R. A. Lafferty

R. A. Lafferty to amerykański pisarz science fiction, laureat takich naród jak Hugo i World Fantasy. W tej antologii znajdziecie aż 22 najlepsze opowiadania, wybrane spośród ponad 200, jakie Lafferty ma w swoim dorobku. Zatem są tam takie tytuły jak: Matka EuremyCiąg dalszy na następnej skale, Niebo,  Na naszej ulicy. Dodatkowo każde opowiadanie poprzedza wstęp autorstwa jednego ze współczesnych twórców fantastyki. Toteż do opowiadań Lafferty’ego wprowadzają m.in.: Neil Gaiman, Robert Silverberg czy Gwenda Bond. 

Najlepsze opowiadania Lafferty’ego są w tym miejscu.

Zorza polarna Philip Pullman - Mroczne materie

Zorza polarna Philip Pullman (cykl: Mroczne materie, tom 1)

Zorza polarna otwiera bestsellerowy cykl Mroczne materie. Wraz z dwunastoletnią bohaterką Lyrą czytelnicy wyruszają w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu jej zaginionych przyjaciół. Lyra podczas swojej podróży będzie musiała zmierzyć się z nieoczekiwanymi wrogami i pozna jeszcze bardziej nieoczekiwanych przyjaciół. Dziewczynka pełna odwagi i wewnętrznej siły stanie naprzeciw prawdy o sobie i o świecie, w jakim żyje.

Pullman zbudował swoją opowieść wokół koncepcji wieloświata i zainteresowań ciemną materią. To historia, która wciąga czytelników bez względu na ich wiek.

Po książkę zajrzyjcie w to miejsce

Ballada ptaków i węży

Ballada ptaków i węży Suzanne Collins

Ballada ptaków i węży to prequel popularnego cyklu fantasy, Igrzyska śmierci. W związku z tym książkę możecie podarować zarówno komuś, kto czytał serię, jak i komuś, kto jeszcze jej nie zna, a lubi dystopiczne fantasy.

Collins po latach znów zabiera czytelników do świata Panem i jednocześnie cofa nas fabularnie o 60 lat w stosunku do pierwszej powieści serii. Tym razem bohaterem jest młody Coriolanus Snow, którego rodzina po wojnie podupadła i stara się nie stracić pozycji w Kapitolu. Chłopak ma być jednym z mentorów podczas zbliżających się Głodowych Igrzysk. W zwycięstwie podopiecznego upatruje szansę na podniesienie statusu rodziny. Tylko że dostaje trybutkę z najbiedniejszego, Dwunastego Dystryktu. Postanawia zrobić wszystko, żeby zwiększyć jej szanse i między nimi wywiązuje się więź.

To opowieść o ambicji, miłości, wyborach i konsekwencjach. Balladę ptaków i węży możecie znaleźć w tym miejscu.

Bastion Stephen King

Bastion to ponad 1000 stron esencji pisarstwa Stephena Kinga. Według wielu to jedna z najlepszych książek mistrza grozy. Dostajemy świat tuż przed epidemią zabójczej grypy, w trakcie i po niej. Przeżywają nieliczni odporni na wirusa. Wkrótce zaczynają śnić i okazuje się, że wszyscy mają podobne sny. O ludzi walczą siły dobra i zła, więc każdy musi wybrać stronę. W konsekwencji w Stanach powstają dwa obozy: wspierająca się społeczność w Kolorado zorganizowana na kształt demokracji oraz dyktatura w Las Vegas, pełna przestępców, zbrodniarzy, psychopatów i wszystkich, którym bliżej do ciemności.

King w Bastionie pisze o walce dobra ze złem i o tym, co czyni nas ludźmi. Co zostaje z człowieczeństwa w obliczu katastrofy i braku prawa, które z jednej strony gwarantuje ochronę jednym i karę drugim. Czy w świecie po upadku jest miejsce na miłość, prawość, nowe życie, wiarę?

Po Bastion zajrzyjcie tutaj.

Jeżeli nadal zastanawiacie się, co kupić na gwiazdkę dla miłośnika fantastyki, to więcej propozycji znajdziecie tutaj i w tym miejscu. A po więcej świątecznych inspiracji prezentowych odwiedźcie specjalnie przygotowane miejsce w TaniaKsiazka.pl.

Co na Gwiazdkę dla miłośnika fantastyki i jeszcze więcej - prezenty w TaniaKsiazka.pl