Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego 2017 została przyznana w miniony weekend. Wręczenie wyróżnień miało miejsce podczas tegorocznego Coperniconu i z przyjemnością przedstawimy Wam jej laureatów. Warto jeszcze tutaj wspomnieć, że nagroda przyznawana jest za najlepszą książkę z dziedziny fantastyki. Została stworzona w 2008 roku, a jej inicjatorem był Andrzej Zimniak. Jerzy Żuławski przejął nad nią patronat, jako autor Trylogii księżycowej i pionier polskiej fantastyki naukowej.

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego 2017 – tegoroczni zwycięzcy

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego

www.nagroda-zulawskiego.pl

Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego przyznawana jest za książkę, opublikowaną w roku poprzedzającym jej wręczenie. W bieżącym roku do grona szczęśliwców dołączyli:

Krzysztof Piskorski z powieścią pt. Czterdzieści i cztery, który zdobył nagrodę główną. O docenionej książce pozytywnie wypowiadał się sam Jacek Dukaj, zachwycając się światem stworzonym przez Piskorskiego. Jest to klimatyczna, przepełniona intrygami historia, w której technologia przeplata się ze słowiańską magią. Czytelnicy znajdą tu również ślady narodowych powstań czy Wielkiej Emigracji.

Radek Rak z powieścią pt. Puste niebo, który zdobył Złote Wyróżnienie. Autor przedstawia Czytelnikom niezwykle mroczną i okrutną opowieść o wschodniej Polsce za czasów Brunona Schulza. Między wersami przeplata się radość i smutek, a w tle majaczą sterowce, rabini i krwawa rewolucja. Wizja minionego Lublina prezentuje się nadzwyczaj wciągająco, a język i styl pisarza sprawia, że odbiorca niemal płynie przez kolejne strony.

Jacek Inglot z powieścią pt. Polska 2.0, który zdobył Srebrne Wyróżnienie. Pisarz stworzył ironiczną i bardzo wyrazistą historię. Jak się okazuje, jest ona bardzo aktualna. Jeśli jesteście miłośnikami political fiction, to ta książka reprezentuje jej najwyższą jakość. Autor z niezwykłym rozmachem prezentuje wizję kraju, w którym przyjdzie nam żyć za 20 lat. Zawitajcie do Polski lat 30. XXI wieku i poznajcie dwie niezwykle sugestywne wizje rozwoju naszego państwa.

Wszystkim zwycięzcom oczywiście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Czytelników natomiast gorąco zachęcamy do zapoznania się z książkami tegorocznych laureatów. Jeśli już czytaliście którąś z wymienionych powieści, koniecznie podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami!