Co nowego w poradnikach wychowawczych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co nowego w poradnikach wychowawczych? Przychodzimy z pomocą i prezentujemy wam dziś cztery poradniki, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Jest to oczywiście zestawienie, w którym coś dla siebie znajdą wszyscy rodzice i opiekunowie. Tym samym, jeśli właśnie spodziewacie się powiększenia rodziny lub już cieszycie się uroczym maleństwem, dzisiejsze propozycje są właśnie dla was. A może wasi bliscy lub przyjaciele szykują się do tej jednej z najważniejszych ról w życiu? Dzisiejsze publikacje sprawdzą się idealnie w roli podarunku dla wszystkich przyszłych rodziców. Koniecznie zatem sprawdźcie, co nowego pojawiło się w tym gatunku!

Co nowego w poradnikach wychowawczych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

fot. pixabay.com/ tinytribes

Mamo, chcę kupę - zobacz na TaniaKsiazka.plCo nowego w poradnikach wychowawczych – Mamo, chcę kupę!

To poradnik, który odpowiada na całą masę podstawowych pytań, które dręczą każdego rodzica. Czy moje dziecko jest gotowe na to, by przestać nosić pieluchy? Jak mogę to sprawdzić? Dlaczego moje dziecko odmawia robienia kupy do nocnika? Znajdziecie tu odpowiedzi nie tylko na te, ale wiele więcej nurtujących pytań. Poza tym autora podpowiada i radzi, co zrobić w poszczególnych sytuacjach.

Jeśli wasz maluch właśnie wybiera się do przedszkola, a wy martwicie się, że nie sygnalizuje, iż chce zrobić siku lub kupę, ta pozycja przychodzi z odsieczą. Jamie Glowacki ma jednak świadomość, że każde dziecko jest inne i dostosowała swoją metodę również do tych, które wymagają dłuższego czasu i więcej pracy. Dzięki instrukcjom i wskazówkom zaproponowanym przez autorkę przejdziecie bez stresu i z uśmiechem przez etap pożegnania z pieluchami.

Książka już dostępna.

Co nowego w poradnikach wychowawczych – Jak wychować chłopcaJak wychowywać chłopca - kup na TaniaKsiazka.pl

Psycholog Michael Reichert w swojej książce wykorzystuje wieloletnie badania, by podważyć odwieczne przekonania dotyczące tego, jak chłopcy stają się mężczyznami. W związku z tym raz na zawsze żegna stereotypy, które mogą spowodować ich wycofanie, prowadząc do gniewu, izolacji, a nawet destrukcyjnych zachowań. Ponieważ to nie prawda, że chłopak musi być „twardy” i „męski”. Ponadto autor podpowiada rodzicom i opiekunom, jak pomóc rozwijać się chłopcom emocjonalnie i społecznie. Tym samym dowiecie się, jak słuchać i obserwować bez osądu, żeby chłopcy wiedzieli, że są słyszani.

Nauczycie się też pomagać im w tworzeniu silnych więzi z nauczycielami, trenerami i innymi wzorami do naśladowania. A ponadto dowiecie się, jak umiejętnie zachęcić ich do mówienia o swoich uczuciach na temat płci przeciwnej, a także przekażecie, jak ogromne znaczenie ma szacunek wobec kobiet.

Książka dostępna od 30 września 2020 roku.

Introwertyczna mama - sprawdź na TaniaKsiazka.plCo nowego w poradnikach wychowawczych – Introwertyczna mama

Kiedy zgiełk życia rodzinnego nie współgra z waszą cichą osobowością, to całkiem naturalne, że pojawiają się frustracja, poczucie winy i przeciążenie. W tym poradniku Jamie C. Martin przypomina wszystkim rodzicom, że stabilność i siła są właśnie tym, czego najbardziej potrzebuje rodzina. Udowadnia też, że spokojny temperament to cecha, dzięki której możecie być wyjątkowymi mamami dla waszych dzieci. Poza tym autorka zebrała doświadczenia nie tylko swoje, ale także innych introwertycznych rodziców. Znajdziecie tu więc sprawdzone praktyczne porady i wskazówki.

Książka już dostępna.

Co nowego w poradnikach wychowawczych – Świadoma mamaCo nowego w poradnikach wychowawczych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czytelnicy znajdą tu aż czternaście rozmów z wybitnymi specjalistami z najróżniejszych dziedzin. Tym samym nie zabraknie tu głosu lekarzy ginekologów, położników, specjalistów od niepłodności, hematologa, psychologa, dietetyka, trenera personalnego czy stylisty. Wszyscy odpowiadają na trudne pytania, ponieważ w tej publikacji nie ma „niewłaściwych” tematów. Informacje naukowe i porady psychologiczne pozwalają zmierzyć się z wymagającym czasem ciąży, tematem niepłodności czy traumy po poronieniu.

Poza tym autorka podpowiada, jak prawidłowo dożywiać się w ciąży i co zrobić, by cieszyć się wymarzoną ciążą bez panicznego stresu i strachu, że po raz kolejny ją utracicie. Zdradza również, w jaki sposób można ćwiczyć podczas ciąży i kiedy najlepiej zrobić badania prenatalne.

Książka już dostępna.