Szukacie inspiracji czytelniczych rodem z odległych galaktyk? Poznajcie nasze czerwcowe zapowiedzi świata sci-fi!

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi – książek szukaj na TaniaKsiazka.pl

Czerwcowe zapowiedzi sci-fi

Druciarz galaktyki

Joe Fernwright kontynuuje rodzinną tradycję jaką jest renowacja ceramiki. Niestety skomunizowany plastikowy świat nie cierpli na nadmiar klientów. Na dodatek dzienny zasiłek wraz z nadejściem wieczoru pochłaniany jest przez inflację.

Joe jest zdesperowany i gotów na wszystko. Wszystko obejmuje także przyjęcie pracy wysokiego ryzyka od szemranego, obdarzonego ponadnaturalnymi mocami kosmity. A to dopiero początek jego niespodziewanych przygód.

Wkrótce Joe podpadnie władzy, na skutek czego dołączy do menażerii ekspertów z całej Galaktyki. Przed nimi niełatwe zadanie. Będą musieli wydobyć starożytną katedrę z dna morza na odległej planecie…

PREMIERA: 23.06.2020

Mesjasz Diuny. Kroniki Diuny. Tom 2

Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pokonali Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. W międzyczasie Paul poślubił księżniczkę Irulanę zasiadając na tronie Imperium.

Diuna, zwana także Pustynną Arrakis, to stolicą Wszechświata. To właśnie z niej Imperator Paul Atryda, który zapewnia że ma prorocze widzenia, wydaje swoje rozkazy. W miedzyczasie stare ośrodki władzy postanawiają zawiązać spisek przeciw nowemu Imperatorowi. Komu uda się wyjść zwycięsko i zgarnąć całą stawkę?

Poznajcie kontynuację bestsellerowej serii sci-fi!

PREMIERA: 02.06.2020

Dzień Kolumba. Expeditionary Force. Tom 1

Walczyliśmy po złej stronie wojny – tej której nie mogliśmy wygrać. I to by było tyle, jeśli chodzi o dobre wieści…

Ruharowie uderzyli. Za horyzontem pojawiły się zaawansowane technicznie okręty wrogiej i agresywnej rasy. Tak więc szanse na zwycięstwo graniczyły z cudem. Niestety nadeszły czasy, w których ludzie według dobrej tradycji zabijali sami siebie.

Kiedy ujrzeliśmy na niebie okręty Kristangów, którzy wcześniej rozgromili Ruharów, myśleliśmy, że w końcu uśmiechnęło się do nas szczęście. Siły Ekspedycyjne Narodów Zjednoczonych postanowiło zbratać się z Kristangami i wyruszyć na wojnę z Ruharami. I tak właśnie zamiast walczyć gdzieś w Nigerii jak na żołnierza Armii Stanów Zjednoczonych przystało, teraz walczę w kosmosie. Tylko że to wszystko okazało kłamstwem. Nie powinniśmy nawet zaczynać walki Ruharami.

Może lepiej zacznę od początku…

PREMIERA: 25.06.2020

Narodziny Fundacji

Hari Seldon jest koordynatorem obiecującego Projektu Psychohistorii na Uniwersytecie Streelinga. Jednocześnie wraz ze zniknięciem R. Daneela Olivawa, zostaje również Pierwszym Ministrem.

W tym niespodziewanym obrocie spraw stara się dzielić czas między badaniami nad psychohistorią, a walką ze spiskowcami. Seldon obserwuje jak chaos powoli pogrąża Trantor i Światy Zewnętrzne. Jednocześnie wie, że Imperium niestety nie można już uratować. Niemniej jednak postanawia założyć Pierwszą i Drugą Fundację, robiąc wszystko, żeby zbudować świat od nowa…

PREMIERA: 09.06.2020

Tak prezentują się czerwcowe zapowiedzi sci-fi. Planujecie sięgnąć po któryś z tytułów?