ArtykułyEventy

Czytam! Biegam! TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. Białystok Biega

TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. Białystok Biega

TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. Białystok Biega

Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że miłośnicy książek to bardzo zróżnicowana grupa. Dlatego tak bardzo lubimy, gdy księgarnie robią coś nietypowego. Angażują się w wydarzenia, które pozornie z książkami mają niewiele wspólnego. Słowo „pozornie” jest kluczowe. Przecież książkoholików można spotkać dosłownie wszędzie, a tak łatwo zaszufladkować do nieksiążkowych choćby wydarzenia sportowe. Czytelnictwo warto promować niestandardowo!

TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. Białystok Biega

Księgarnia TaniaKsiazka.pl nie dość, że czyta, to jeszcze biega! Po raz kolejny angażuje się z jedną z największych imprez biegowych w północno-wschodniej Polsce. To będzie już 9. edycja Białystok Biega.

Miłośnicy biegania z całej Polski (i nie tylko Polski) przebiegną ulicami Białegostoku. Będą mogli spróbować swoich sił 21 września w nocnym biegu na 5 kilometrów, czyli Nocnej Piątce. Na 22 września zaplanowany jest dłuższy, dziesięciokilometrowy dystans – Szybka Dycha. To propozycje dla dorosłych. Z kolei Ci młodsi i najmłodsi biegacze mogą wziąć udział w biegu skierowanym dla dzieci. Homschool Run to krótsze dystanse dostosowane do wieku i możliwości małych miłośników sportu o dobrej zabawy. Ten bieg zaplanowany jest na 21 września.

#BIEGleczytam

Księgarnia TaniaKsiazka.pl nie dość, że jest sponsorem 9. edycji Białystok Biega, to jeszcze podczas imprezy wystawia swoją drużynę. Jak sami widzicie, wśród zaczytanej załogi nie brakuje biegaczy, zatem Ekipę Motlaniego (tak właśnie nazywa się drużyna) będziecie mogli wypatrzyć zarówno podczas Nocnej Piątki, jak i Szybkiej Dychy. Powiem Wam, że z roku na rok grono miłośników biegania w TaniaKsiazka.pl się powiększa.

Promowanie zdrowego trybu życia

Stare przysłowie (a może porzekadło) głosi, że „ruch to zdrowie”. To prawda. Aktywność fizyczna jest kluczowa nie tylko wtedy, gdy chcemy utrzymać lub poprawić sylwetkę, ale przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na zdrowiu. Wielu z nas cierpi na deficyt ruchu. Podróżowanie samochodami, siedzący tryb pracy, wieczory z książką lub dobrym filmem… Brakuje aktywności fizycznej. Dlatego bieganie jest chyba jednym z najpopularniejszych sportów. To inwestycja nie tylko w kondycję, ale przede wszystkim w zdrowie. Poza tym ludzie, którzy uprawiają sport, są zwyczajnie szczęśliwsi. Przecież wysiłek fizyczny sprawia, że organizm produkuje endorfiny, hormony szczęścia.

Zatem można powiedzieć, że czytanie książek jest czymś, co robimy dla naszego umysłu, a bieganie – dla ciała. Dlatego wielkie brawa dla TaniaKsiazka.pl za wspieranie biegaczy! Oby tak dalej. I oczywiście życzymy powodzenia wszystkim książkoholikom i nieksiążkoholikom, którzy wezmą udział w 9. Białystok Biega.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o samym wydarzeniu, to zapraszam Was tutaj, na stronę Organizatora, Fundacji Białystok Biega. Co więcej, zapisy nadal trwają 😉

TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. Białystok Biega