Książki o przyjaźni - te tytuły warto znać! Książki o przyjaźni

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Najlepszym sposobem na celebrowanie tak szczególnej daty jest spotkanie z przyjaciółmi/przyjaciółką/przyjacielem, cieszenie się swoją obecnością i wznoszenie dziękczynnych okrzyków za tak wyjątkową relację. Ja natomiast mam dla Was pomysł na kontynuację świętowania po tym, jak już rozejdziecie się do domów. Jaki? Czytajcie książki o przyjaźni. Jakie? Na przykład te, które proponuję Wam poniżej. Książki o przyjaźni

Książki o przyjaźni

Książka o przyjaźni, Maciej MarciszKsiążka o przyjaźni na TaniaKsiazka.pl >>

Pierwsza z propozycji to Książka o przyjaźni Macieja Marcisza, która opowiada o rozwoju tej pięknej relacji na przestrzeni lat. I o tym, że z wiekiem coraz prawdziwsze jest powiedzenie, że w pewnym momencie życia prawdziwych przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki. Głównymi bohaterami powieści są Kasia, Dorota i Michał, których przyjaźń przetrwała kilkanaście lat i zniosła wiele trudności, m.in. przeprowadzki do innych miast, a tym samym rozejście się życiowych ścieżek. Teraz jednak za sprawą wiadomości na grupowym czacie ich bliskość została wystawiona na próbę. Jakie tajemnice skrywali przez te wszystkie lata. Cała trójka musi podjąć decyzję, czy będą walczyć o przyjaźń, czy może puszczą wszystko w zapomnienie?

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Normalni ludzie, Sally RooneyNormlani ludzie na TaniaKsiazka.pl >>

Normalni ludzie Sally Rooney to opowieść o dwojgu nastolatków z małego miasteczka, którzy dobrze się znają, mają ze sobą wiele wspólnego, ale w szkole nie zamieniają ze sobą nawet słowa i nie zwracają na siebie uwagi. Swoją znajomość utrzymują w sekrecie, podobnie jak powierzone sobie tajemnice. Wszystko jednak się zmienia, gdy Marianne i Connell zaczynają czuć do siebie coś więcej, niże tylko sympatię. Od tego momentu ignorowanie się na szkolnych korytarzach zaczęło być nie do zniesienia. Dlaczego zatem postanowili ukrywać się przed znajomymi? Jakie tajemnice ich łączą? Zdołają zrozumieć i zaakceptować uczucie, które w nich kiełkuje?

Książkę możecie złapać pod tym linkiem.

Obiecałem ci gwiazdy, Weronika SchmidtObiecałem ci gwiazdy na TaniaKsiazka.pl >>

Co powiecie na wzruszającą historię o przyjaźni i miłości, a także o rozstaniu i powrocie? Obiecałem ci gwiazdy Weroniki Schmidt pokazuje, że czasem obecność wcale nie gwarantuje bliskości, i że trzeba poznać czyjąś przeszłość i ból, by móc trafić do czyjegoś serca. Te życiowe prawdy wypłyną z opowieści o Maddy i Noah, którzy przyjaźnili się od dzieciństwa. Niezwykła więź, która ich połączyła nie zgasła, mimo że nie widzieli się przez długie cztery lata. Ponownie spotykają się w ostatniej klasie liceum, ale już nie jest tak samo. Maddy zauważa, że Noah się zmienił. Jest chłodny, zdystansowany, a jego oczy wypełnia smutek. Dziewczyna postanawia się dowiedzieć, co mu się przytrafiło i dlaczego kilka lat wcześniej zniknął bez pożegnania. Szybko się okaże, że życie było dla niego bezlitosne i tylko odzyskana przyjaźń może mu pomóc zwalczyć demony przeszłości.

Książkę zamówicie w tym miejscu.

W butach Valerii, Elisabet BenaventW butach Valerii na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli szukając książki o przyjaźni masz ochotę na literaturę typowo kobiecą, sięgnij po książkę W butach Valerii Elizabet Benavent, czyli pierwszy tom czteroczęściowego cyklu Valeria. Seria opisująca perypetie czterech przyjaciółek podbiła serca czytelniczek na całym świecie  i doczekała się serialowej ekranizacji. Tytułowa Valeria jest pisarką, która cierpi na brak weny twórczej, choć wydawca czeka na kolejny bestseller. Valeria czuje niemoc i nie siły ani ochoty na pisanie. Poza tym przeżywa małżeński kryzys, ponieważ jej mąż przestał budzić w niej namiętność. Valeria jest poirytowana i zmęczona. Na szczęście może liczyć na swoje zwariowane przyjaciółki, zawsze chętne do pomocy. Lola, Carmen i Nerea wiedzą, jak odgonić złe myśli i troski. Dzięki nim Valeria odzyska chęć do życia i zacznie się dobrze bawić.

Książkę znajdziecie w tym miejscu.

Starzy przyjaciele, Sílvia Soler

Starzy przyjaciele na TaniaKsiazka.pl >>

Ostatnia propozycja to Starzy przyjaciele Silvii Soler. Przed Wami piękna, nostalgiczna powieść opowiadająca o historii przyjaciół, zakochanych w sztuce i życiu, którzy mierzą się z upływającym czasem i życiowymi problemami. Marc, Mateu, Lidia, Ada i Santi poznali się w Akademii Sztuk i od razu połączyła ich ogromna pasja. Jednak prawdziwa przyjaźń zrodziła się między nimi podczas wspólnej wyprawy do Paryża na wystawę Paula Gaugina. Od tamtej pory byli nierozłączni. Wraz z upływającym czasem, minęły czasy wolności i beztroski i  przyjaciele muszą zmierzyć się z prawdziwym życiem, pragnąc jednocześnie zachować miłość do sztuki i tworzenia. Czy to się uda? Czy młodzi ludzie przyjmą wyzwania dorosłości i czy nadal będą się wspierać tai, jak wcześniej?

Książka jest dostępna na tej stronie.

***

Gdy już przeczytacie zaproponowane książki o przyjaźni,  jakie inne tytuły o tej tematyce ułożycie na stosiku przy łóżku?

Czytaj także: