Delectorzy to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej i fantasy. Zaskakującym faktem jest to, że autorka, Olga Rzepa ma zaledwie trzynaście lat! A gdyby tego było mało, dziewczynka już pracuje nad kolejną powieścią. Warto też wspomnieć, że młoda autorka pochodzi z Serbów na Dolnym Śląsku. Miło jest wiedzieć, że nastolatki z naszego kraju również spełniają swoje marzenia i mają szansę zaistnieć na rynku książki. Jak potoczą się dalsze losy Olgi Rzepy? Cóż, po takim debiucie nie mamy wątpliwości, że świat literatury usłyszy o niej jeszcze nie raz.

Delectorzy – od nastolatki dla nastolatków

Warto tutaj również napisać, że nad debiutancką powieścią Olga Rzepa pracowała ponad dwa lata. Skąd czerpała inspirację na książkę? Oto co ma do powiedzenia na ten temat:

To się samo dzieje. Gdy przychodzi mi coś fajnego do głowy, siadam do komputera i piszę. Po pewnym czasie przeglądam wszystko i poprawiam, a zazwyczaj sporo mam poprawek, ponieważ zauważam, że wiele rzeczy można zrobić lepiej.

O czym zaś opowiada sama historia? Główną bohaterką jest nastoletnia Alison, której życie zmienia się za sprawą jednego zwyczajnego listu. Dziewczyna odkrywa, że świat, w którym żyje, panuje tylko pozorny spokój. Tak naprawdę od tysiącleci trwa tu wojna bogów. Teraz ona, jako członkini tajnej grupy Delectorów, musi wyruszyć w daleką podróż, aby ocalić ludzkość przed boskim gniewem. Ale już niebawem okaże się, że na życie Alison czyhają siły i istoty znacznie potężniejsze, niż dziewczyna mogłaby sobie wyobrazić.

Jak łatwo się domyślić, wydanie książki napisanej przez trzynastolatkę nie należało do najprostszych zadań. Na szczęście młoda autorka mogła liczyć na wsparcie rodziców. Jeszcze, kiedy powieść była w trakcie pisania, mama dziewczynki rozsyłała jej fragmenty po różnych wydawnictwach. Szybko jednak zorientowała się, że lepiej nie podawać wieku córki, bo wówczas z góry byli skazywani na porażkę. Na szczęście znalazło się wydawnictwo, które dostrzegło w dziele Olgi „to coś” i zdecydowało się wydać jej historię.

Książkę pt. Delectorzy znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!