Diabeł Urubu – debiutancka książka Marlona Jamesa

Diabeł Urubu to nie lada gratka dla wszystkich czytelników, którzy poszukują nietuzinkowych i wciągających historii. Prezentowana dziś pozycja to tytuł, na którego pojawienie się na polskim rynku, czekaliśmy długo. To właśnie tą lekturą Marlon James debiutował w literackim świecie. Tym samym warto tutaj wspomnieć, że autor otrzymał Nagrodę Bookera za inną, bardzo interesująca lekturę pt. Krótka historia siedmiu zabójstw.

Diabeł Urubu - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, jak rozpoczęła się przygoda tego pisarza z szerszą publicznością i co ma w sobie jego debiutancka powieść, która zachwyciła tysiące odbiorców na całym świecie.

Diabeł Urubu – wstrząsająca wiwisekcja religijnej sekty

Diabeł Urubu - kup na TaniaKsiazka.plAkcja ma miejsce w roku 1957, w niewielkiej wiosce Gibbeah. Wydaje się, że to zapomniane przez cywilizację, pokryte kurzem miejsce. Pamięta ono jeszcze czasy plantacji, choć obecnie pogrążone jest w biedzie. Pastor Hector Blight sprawuje tam mentalne przywództwo nad mieszkańcami. Jednak bardziej od lokalnej społeczności i wiernych kocha beczułki z rumem.

Pewnego dnia nad Gibbeah zaczynają krążyć złowieszcze czarne sępy. Z hukiem wpadają do kościoła, rozbijając przy tym okna. Poza tym wraz z sępami, w wiosce pojawia się obcy człowiek. Nazywa siebie Apostołem Yorkiem, przejmuje kościół i pod sztandarem „ducha odnowy” wprowadza nowe zasady. Wokół Apostoła zaczynają się gromadzić ludzie. Ludzie, którzy chcą mu pomóc sprowadzić pozostałych mieszkańców na bogobojną ścieżkę. Tym samym wydaje się, że pastor Blight nie ma wyjścia. Musi odstawić rum i przede wszystkim odzyskać zaufanie wiernych. Który z duchowych przywódców wygra tę biblijną potyczkę o rząd dusz?

Diabeł Urubu to pierwsza powieść w literackiej karierze Jamajczyka. To książka niezwykła, w której autor ukazuje z empatią i brutalną szczerością swoją rodzimą wyspę i mentalność jej mieszkańców. To także wstrząsająca wiwisekcja religijnej sekty.

Książkę pt. Diabeł Urubu znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej. Także wielbiciele dobrych, emocjonalnych powieści znajdą tu coś dla siebie. Koniecznie sprawdźcie, jak wyglądała pierwsza, debiutancka opowieść Marlona Jamesa. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!