Dom Rafała Cichowskiego

Szukacie książki, która nie będzie próbowała was uwodzić językiem pełnym rozbuchanych metafor? Dom Rafała Cichowskiego to gorzka opowieść o powrocie do rodzinnego miasteczka z metropolii. O karierze, która skończyła się z dnia na dzień, starych przyjaciołach, duchach przeszłości i próbach napisania siebie na nowo.

Dom Rafała Cichowskiego

Dom Rafała Cichowskiego – kres marzeń i powrót do domu

Głównym bohaterem najnowszej powieści Rafała Ciechowskiego jest Czaja. Mężczyzna ma całkiem poukładane życie: niezłą pracę, która daje możliwość rozwoju, kobietę, które jest tuż obok, a nawet psa. Żyje we względnie wygodnej bańce, w jakiej żyje mnóstwo innych młodych ludzi. Wykształconych, na dorobku w wielkich miastach.

Kiedy go poznajemy, właśnie zmierza na ważne spotkanie biznesowe. Start-up, w którym pracuje, poszukuje nowych klientów gotowych wyłożyć duże sumy pieniędzy na najnowszy produkt ich firmy.

Czaja odważnie stawia wszystko na jedną kartę i dwa zdania rzucone jakby od niechcenia w tłum menedżerów i dyrektorów, działają tak, jak nie zadziałaby przewidziana na godzinę prezentacja.

Tylko że Czaja nie będzie długo cieszyć się swoim sukcesem. Jedno wydarzenie zachwieje jego światem i w konsekwencji uświadomi mu, że bańka to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale też cienkie ścianki, które ograniczają i izolują od świata. Nagle straci wszystko, a jak się nie ma już nic, to trzeba wrócić tam, gdzie się wszystko zaczęło – do domu.

Dom Rafała Cichowskiego - okładka

Intrygująca i dojrzała

Rafał Cichowski zabiera swojego czytelnika na rajd, który zaczyna się w szklanych biurowcach i modnych wielkomiejskich knajpkach. Ten świat zderza z małomiasteczkową rzeczywistością. Nowych przyjaciół zestawia z tymi, których Czaja zostawił na kilka lat.

Ta podróż człowieka, który stracił wszystko, będzie nie tylko powrotem do domu. Dom Rafała Cichowskiego to poszukiwanie własnego miejsca, próba zrewidowania marzeń, planów, a przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu siebie. Bo zatracić siebie jest łatwo, odnaleźć znacznie trudniej.

Książka Rafała Cichowskiego miała premierę pod koniec kwietnia i już możecie znaleźć ją w księgarniach, np. tutaj: Dom (na tej stronie możecie też przeczytać darmowy fragment). Ukazała się nakładem Wydawnictwa Mova.

Powieść, która może spodobać się m.in. czytelnikom Jakuba Żulczyka.