Drelich. Prosto w splot - nowa książka Jakuba Ćwieka

Gotowi na mocne literackie uderzenie? Jakub Ćwiek powrócił z nową książką i wygląda na to, że będzie to konkretny prawy sierpowyDrelich. Prosto w splot, czyli powieść sensacyjna z elementami thrillera już „gości” na księgarnianych półkach, chociaż patrząc na pierwsze opinie czytelników, raczej nie zagrzeje tam długo miejsca. 😉 O czym jest najnowsza książka Ćwieka? Sprawdźcie poniżej.

Drelich. Prosto w splot - nowa książka Jakuba Ćwieka

Twórczość Jakuba Ćwieka

Jakub Ćwiek to autor znany przede wszystkim z serii powieści fantastycznych, okraszonych dużą dozą humoru. Spod jego pióra wyszły serie takie jak KłamcaChłopcy czy Grimm city. Czytelnicy znajdą w nich wiele odniesień do popkultury oraz wątki zaczerpnięte z różnych mitologii.

Tym razem autor ponownie (po Topieli z 2020 roku) ruszył w kierunku powieści sensacyjnej.

Jakub Ćwiek Drelich. Prosto w splot

Drelich. Prosto w splot – „ten dobry” złodziej

Marek Drelich jest złodziejem i perfekcjonistą w swoim fachu: zawsze dokładnie przygotowany, nawet nie drgnie mu brew. Bezwzględny, bezlitosny, bez skrupułów – sprawia wrażenie nieprzystępnego twardziela. Prywatnie stara się być jak najlepszym ojcem dla dwójki swoich dorastających dzieci i utrzymywać dobre relacje z byłą żoną.

Któregoś dnia okazuje się, że Drelich nie ma jednak wszystkiego pod kontrolą. Przelotne znajomości złodzieja z różnymi kobietami sprowadzają na niego nieoczekiwane kłopoty. Jeden z gdańskich gangsterów jest przekonany o tym, że jego żona miała do czynienia z Drelichem – i to na o wiele bardziej zażyłej stopie, niż można by się było tego spodziewać po małżonce. Rodzina Marka nagle znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Od tego momentu rusza lawina zdarzeń, które napędzają się nawzajem. Czy Drelichowi uda się wyjść z opresji obronną ręką? Czy ochroni rodzinę, którą zawsze stawia na pierwszym miejscu? Tego dowiemy się z książki – z pewnością nie zabraknie w niej szybkiego tempa i dynamicznych zwrotów akcji.

Książkę Drelich. Prosto w splot znajdziecie TUTAJ >>

Zobacz także: