Film na podstawie Wyrwy Wojciecha Chmielarza

Oglądaliście serial Żmijowisko? Co powiecie na to, że kolejna powieść Wojciecha Chmielarza zostanie zekranizowana? Niedawno pojawiła się informacja, że powstanie film na podstawie najnowszej książki pisarza, Wyrwy. Film na podstawie Wyrwy Wojciecha Chmielarza

Powstanie film na podstawie Wyrwy

O tym, że na podstawie książki Chmielarza powstanie pełnowymiarowy film fabularny, poinformował na swoim fanpage’u wydawca autora — Wydawnictwo Marginesy. Dowiedzieliśmy się też, że przygotowaniem scenariusza ma się zająć Piotr Szymanek (współtwórca nagrodzonego Złotym Orłem serialu Wataha). Za sterem reżyserskim stanie Bartosz Konopka, współautor hitu Netfixa W głębi lasu na podstawie książki Harlana Cobena oraz twórca nominowanego w 2009 roku do Oscara Królika po berlińsku.

Reżyser powiedział, że:

„Wyrwa” jest zaskakująco przewrotną opowieścią. Główny bohater przeżywa utratę żony, ale ta tragedia go nie pogrąża, tylko mobilizuje do nowego życia. Rozbija dawne iluzje, zmusza do zawalczenia o siebie, pójścia na całość, bez planu i oczekiwań. Chcemy wierzyć w takie paradoksalne odkupienie. Nagrodą za odwagę Macieja jest historia na poły kryminalna, na poły przygodowa, po której każdy z nas może się poczuć mniej samotny w świecie.

~Bartosz Konopka, wypowiedź przytoczona na Facebooku Wydawnictwa Marginesy

Z kolei Paweł Wiernik, producent filmu, stwierdził:

„Wyrwa” to nie jest typowy kryminał. To także opowieść o bardzo skomplikowanej relacji między dwoma mężczyznami, których drogi spotkały się z powodu miłości do tej samej kobiety. Jestem przekonany, że z tej historii powstanie niezwykły film w stylu buddy movie.

~ Paweł Wiernik, wypowiedź przytoczona na Facebooku Wydawnictwa Marginesy
Z tego wynika, że możemy się spodziewać bardzo ciekawej produkcji. O czym właściwe jest historia, która zostanie przeniesiona na wielkie ekran?
Wyrwa - sprawdź w TaniaKsiazk.pl

O czym jest Wyrwa?

Głównym bohaterem Wyrwy jest Maciej Tomski. Poznajemy go w momencie, w którym jego życie wywraca się do góry nogami. Żona Macieja, Janina, zginęła w wypadku samochodowym, a on musi przekazać tę wiadomość swoim dzieciom. Tylko że wypadek wydarzył się w miejscu, w którym jego żony w ogóle nie powinno być. Wyjechała do Krakowa, a zginęła pod Mrągowem. Maciej będzie próbował dowiedzieć się dlaczego.

Jeżeli nie czytaliście jeszcze najnowszego thrillera Wojciecha Chmielarza, to najwyższy czas, żeby sięgnąć po Wyrwę. Książkę możecie znaleźć w tym miejscu.

Powiązany artykuł:

Wyrwa — recenzja najnowszej książki Wojciecha Chmielarza