Druga szansa Miszczuk - Netflix robi adaptację Druga szansa Miszczuk - Netflix

Nie wiem, jak to jest u Ciebie, ale po moim ciele zawsze przebiega dreszcz, gdy słyszę, że filmowcy biorą do ręki książki i na ich podstawie produkują filmy lub seriale. Zatem przybywam tutaj cała w dreszczach (podekscytowania, lęku i nadziei), ponieważ amerykański gigant streamingowy jest na etapie postprodukcji ekranizacji polskiej powieści, książki Druga Szansa Miszczuk -Netflix nadał jednak serii nowy tytuł. Zatem już w 2021 roku będziemy mogli obejrzeć historię z gatunku science fiction pt. Otwórz oczy.

Druga Szansa Miszczuk Netflix Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Druga szansa Miszczuk – Netflix i jego adaptacja

Gdy Katarzyna Berenika Miszczuk pisała swoją powieść Druga szansa, nie przypuszczała raczej, że na jej podstawie powstanie serial. Który w dodatku będzie mógł obejrzeć cały świat! (Pani Kasiu, proszę się przygotować na duży wzrost sprzedaży książki!). Stworzona przez nią historia zamknie się w sześciu odcinkach. Reżyserią zajęli się Anna Jadowska (Erotica 2022, Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak, Daas). Za produkcję odpowiada firma producencka z Wrocławia, MediaBridge (Sala samobójców, Głęboka woda), zaś producentami wykonawczymi są Cyprian Marchewka i Marcin Kurek. Na ekranie zobaczymy natomiast młode twarze Ignacego Lissa w roli Adama i Marię Wawreniuk wcielającą się w rolę Julki.

Twórcy o swojej produkcji

Nową produkcję Netflixa skomentowała dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, Anna Nagler:

Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. „Otwórz oczy” to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy.

Głos zabrali również reżyserzy ekranizacji:

Julka to bardzo współczesna bohaterka, która próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości i świata, w którym się znalazła. Musi zmierzyć się z kłamstwem i manipulacją, żeby odkryć prawdę. Jej historia jest pełna napięcia i kolejnych zwrotów akcji. To wyjątkowy projekt łączący gatunki, które bardzo cenię: romans, horror, film gotycki, oraz kino mystery, drogi i akcji czy teenage drama. Mieliśmy wielką frajdę kręcąc tę historię!

~Adrian Panek

„Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu”

~Anna Jadowska.

Druga szansa Miszczuk – o czym jest książka?

Polska pisarka Katarzyna Berenika Miszczuk w wieku zaledwie piętnastu lat napisała pierwsza swoją książkę pt. Wilk. Od tamtego momentu stworzyła jeszcze kilka powieści fantasy, science-fiction oraz napisała kryminał. Druga Szansa to opowieść pełna tajemnic, niewyjaśnionych zdarzeń i niezwykłych faktów, nie dziwi zatem fakt, że Netflix zainteresował się jej ekranizacją.

Główną bohaterką jest nastoletnia Julka, która budzi się w szpitalu z zanikiem pamięci. Nie wie, kim jest, nie wie też, jak się tu znalazła, ani nie kojarzy zdarzeń, które mogłyby ją zaprowadzić do tego miejsca. Julia musi zmierzyć się z utratą pamięci i rozwiązać zagadkę skrywanych przed nią tajemnic. Dowiaduje się, że cała jej rodzina zginęła w pożarze i jedynie jej udało się ocaleć. Co więcej? Nie pamięta…

Tytułowa Druga szansa to nazwa ośrodka leczenia amnezji, do którego trafia Julia. Tam poznaje tajemniczego Adama, który staje się jej przewodnikiem. Z czasem dziewczyna zaczyna mieć bardzo dziwne sny, tak realne, że mogłaby przysiąc, że dzieją się naprawdę. Czy to miejsce na pewno jest tym, za które uchodzi? Czy może ufać personelowi? I dlaczego tak naprawdę tu trafiła? Julia stara się uciec z ośrodka i odkryć prawdę. Może się okazać, że świat, który ja otacza, jest zupełnie inny, niż się wydaje…

Zanim obejrzysz serial, koniecznie przeczytaj te fascynującą, wciągająca książkę. Możesz ją zamówić w tym miejscu.

Polskie akcenty na Netflixie

Do tej pory na Netflixie pojawiły się dwa polskie seriale. Pierwszy, W głębi lasu, powstał w ramach współpracy tej platformy streamingowej z pisarzem Harlanem Cobenem.  W głębi lasu powstał na podstawie jednej z książek tego mistrza kryminału. Drugim jest szeroko komentowana produkcja 1983. Na podstawie książki Jacka Dukaja powstał również scenariusz belgijskiego serialu Kierunek: Noc. Natomiast 25 listopada na platformie pojawi się także antologia filmowa stworzona przez pięć polskich reżyserek Erotica 2022.

Powiązane artykuły: