Duchy. Historia seansów spirytystycznych... Zapowiedź Duchy. Historia seansów spirytystycznych

If there’s something strange in your neighborhood – who you gonna call? Ghostbusters! – znasz piosenkę z filmu Pogromcy duchów z 1984 roku? Jestem o tym przekonana. Dlaczego ją przywołuję zapowiadając książkę, która ma się pojawić 27 października? Ponieważ napisał ją m.in. ojciec aktora wcielającego się w jedną z głównych ról w tej produkcji – Dana Aykroyda! Jej tytuł to Duchy. Historia seansów spirytystycznych, zjawisk paranormalnych i pogromców duchów. Autorami są natomiast wspomniany Peter H. Aykroyd i Angela Narth.

Duchy. Historia seansów spirytystycznych Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Duchy. Historia seansów spirytystycznych, zjawisk paranormalnych i pogromców duchów

Muszę przyznać, że gdy przeczytałam opis książki Duchy. Historia seansów spirytystycznych, zjawisk paranormalnych i pogromców duchów, to się szeroko uśmiechnęłam. Biorąc pod uwagę oczywiście fakt, że ojciec stworzył pasjonującą publikację opisującą historię spirytyzmu, mediumizmu i zagłębił się w zjawiska paranormalne, a jego syn zagrał w jednym z najbardziej popularnych komedii o duchach! (i której jest współtwórcą 😉  ). Prawdziwym smaczkiem jest to, że Dan Aykroyd okrasił książkę własnym wstępem!

O czym przeczytamy w tej tajemniczej i intrygującej lekturze? Jest początek XX wieku, a Nowy Jork zostaje opanowany przez szał na punkcie seansów spirytystycznych. Dosłownie wszyscy wywołują duchy! Od prominentnych nowojorczyków po ludzi z najniższych kręgów społecznych. W związku z dużym zapotrzebowaniem na kontakt ze zjawiskami paranormalnymi, w mieście zaczyna się wręcz roić od mediów i tych, którzy uważają się za ekspertów w tym temacie. Gdzie się nie obejrzeć – w zadymionym od świec powietrzu wirują stoliki!

A to ci historia seansów spirytystycznych…

Peter H. Aykroyd opisuje, jak wyglądała codzienność w tych dziwnych czasach, kiedy to przeróżne zjawy, strzygi i duchy były nieodłącznym elementem życia. A tym samym miały ogromny wpływ na kształtowanie się obyczajów i kultury. Autor opisuje historię rozwoju spirytyzmu. I wplata w nią dzieje najrozmaitszych postaci. Niektóre z nich są sławne i na pewno o nich słyszałeś. To choćby autor książek o Sherlocku Holmesie, Sir Arthur Conan Doyle, czy Harry Houdini, który był jednym z najsłynniejszych iluzjonistów, specjalistów od ucieczek i pokazów akrobacji wszech czasów. Ale nie tylko! W historii zapisał się również jako znany demaskator mediów spirytystycznych.

Ponadto Peter H. Aykroyd przedstawia fascynującą, ale dziwną historię, która to właśnie zainspirowała syna do stworzenia słynnej produkcji filmowej – wspomnianych Pogromców duchów (Ghostbusters)!

Książkę Duchy. Historia seansów spirytystycznych, zjawisk paranormalnych i pogromców duchów zamówisz w tym miejscu.

Czytaj także: