FantasyZapowiedzi i nowości

Szamańskie tango Anety Jadowskiej – nowe wydanie już w księgarniach

Bo do tanga trzeba… 🎶  najlepiej niezbyt doświadczonego szamana, nastoletniej córki, o której niedawno się dowiedział i stadka wściekłych duchów z czasów II wojny światowej. W księgarniach właśnie pojawiło się nowe wydanie Szamańskiego tanga, drugiej części Szamańskiej serii Anety Jadowskiej.

Szamańskie tango Anety Jadowskiej - nowe wydanie

Szamańskie tango — apokalipsa z duchami w roli głównej

Piotr Duszyński ma mnóstwo na głowie. Normalną pracę w policji — za to mu płacą. Szamańskie ganianie za duchami robiącymi zamieszanie w Toruniu — za to mu nie płacą. Do tego nową i, o zgrozo, od razu nastoletnią córkę-szamankę. Za to płaci sam, najczęściej walutą wymienioną na pizzę i wszystko inne, co jest w stanie zaspokoić ogromny apetyt Kurczaczka.

Do tego dziewczyna ma zbyt dużą moc w porównaniu do niewielkiej szamańskiej wiedzy i jeszcze mniejszego doświadczenia. Dodajcie do tego nastoletnią brawurę, odwagę i ambicję… A dostaniecie Witkaca, który będzie musiał tłumaczyć Konstancji, że jej córka żyje, choć w tym momencie wcale na żywą nie wygląda.

Szamańskie tango Anety Jadowskiej - Szamańska seria

Nie obędzie się bez posiłków

Perspektywa szamańskiej inicjacji i Przedwiecznych, którzy rozrywają niematerialną duszę Witkacego na kawałeczki, jest na tyle kusząca, że szaman już od jakiegoś czasu trzyma się na tyle daleko od Zaświatów, na ile tylko to możliwe. Tymczasem Toruń aż pulsuje od wściekłości duchów. Dlaczego duchy z czasów II wojny światowej zachowują się tak, jakby chciały wywołać co najmniej apokalipsę?

Wszystko wskazuje na to, że do sprowadzenia Wiktorii z Zaświatów i zapanowania nad zgrają wojennych duchów, Witkacy będzie musiał wezwać pomoc. Sęp, choć nieobliczalny, jak przystało na ducha opiekuńczego, nie zamierza zostawić szamana samego sobie. Przyda się też pomoc Harfiarki, specjalistki od szamanek, zwłaszcza tych nastoletnich.

Czy Witkacemu uda się uniknąć spotkania z Przedwieczymi? Co właściwie przytrafiło się Wiktorii? Dlaczego poziom wkurzenia wojennych duchów wskoczył na zagrażający miastu poziom?

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej pytań znajdziecie w Szamańskim tangu Anety Jadowskiej. Nowe wydanie książki z okładką i ilustracjami Magdy Babińskiej możecie już zamówić w tym miejscu.

Sprawdź też: