Różaniec - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Różaniec to bestsellerowa powieść, autorstwa Rafała Kosika. Jeśli poszukujecie dobrej historii z elementami fantasy, to trafiliście doskonale. Gwarantujemy, że prezentowana dziś lektura przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym miłośnikom gatunku. Koniecznie przekonajcie się sami, co takiego ma w sobie powieść, która błyskawicznie skradła serca tysięcy Czytelników w całym kraju.

Różaniec – ponura wizja życia w Warszawie

Przede wszystkim należy tu wspomnieć, że książka łączy w sobie elementy kilku gatunków. Jest to niezwykle spójna wizja science fiction, okraszona zajdlowską fantastyką socjologiczną. Ponadto Czytelnik znajdzie tu również wątki sensacyjne, wartką akcję oraz nuty mrocznego klimatu rodem z thrillera.

Głównym bohaterem powieści jest Harpad, który ma niezwykłą umiejętność odkrywania Punktów Zagrożenia, przypisywanych danej jednostce przez tajemniczy system g.A.I.a.. Jego talent jest niezwykle pożądany, ponieważ każdy, kto zbierze takich punktów zbyt wiele, znika za sprawą służb Eliminacji. Bohater zostaje wciągnięty w tryby wielkiej polityki. Jak się jednak okazuje, znaczy ona niewiele wobec mechanizmów rządzących Różańcem. Jednak Harpad gotów jest na najwyższe poświęcenie, by ratować swoją córkę.

A świat, w jakim przyszło żyć społeczeństwu, nie jest łatwy i kolorowy. W Warszawie przyszłości wszystko zostało zaprogramowane tak, by nic nie zakłócało porządku. Próżno więc szukać prawdziwego słońca, a zima nie ma szans na to, by zaskoczyć drogowców. Śnieg pada jedynie na święta. Nie ma więc obaw, że Boże Narodzenie przebiegnie pod aurą deszczu i pluchy. Społeczeństwo jest selekcjonowane przez wspomniany system. Nad ładem panuje Nadzór, Prowokacja i Eliminacja. Ludzkości przyszło żyć w miastach-enklawach, poza których granicami nie istnieje egzystencja. Zdani są na wszechmocną, sztuczną inteligencję, decydującą o życiu i śmierci jednostek.

Obraz polskiej stolicy wykreowany przez Rafała Kosika naprawdę może przerażać. Można porównać go do koszmaru, którego nadejścia nikt nigdy by nie chciał. Niezwykle obrazowa wizja przyszłości, gdzie człowiek staje się mały i bezbronny. Autor udowadnia, że wciąż znajduje się w szczycie formy i ma jeszcze wiele do zaoferowania Czytelnikom.

Książkę pt. Różaniec znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!