Nagroda Zajdla - tegoroczni nominowani

Wieści, na które czekaliśmy z niecierpliwością od wielu miesięcy! Z przyjemnością informujemy, że znamy już tegoroczne nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Nagroda Zajdla – kim są tegoroczni nominowani?

Nagroda Zajdla - tegoroczni nominowani. Wszystkie książki znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

O Nagrodzie słów kilka

Czym jest Nagroda im. Janusza A. Zajdla? Jest to wyróżnienie, które przyznawane jest rokrocznie powieściom oraz opowiadaniom w dziedzinie fantastyki. Jego historia sięga roku 1984 i związana jest z postacią Janusza A. Zajdla, polskiego pisarza, autora fantastyki naukowej i prekursora nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce, choć pierwotnie nosiła ona nazwę Nagrody Fandomu Sfinks.

Od roku 1992 Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla przyznaje się w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

O nominacjach do Nagrody decydują sami czytelnicy. Miłośnicy gatunku dokonujący zgłoszenia mogą wybrać od jednego do pięciu tytułów wydanych w poprzednim roku kalendarzowym, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Te pięć utworów, które zdobędzie najwięcej głosów ze wszystkich, zostanie nominowanych do Nagrody. Następnie spośród nominacji uczestnicy Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki (POLCON) dokonają wyboru Laureatów. Kim są więc tegoroczni nominowani?

Nagroda Zajdla – tegoroczni nominowani

W kategorii powieści do Nagrody Zajdla nominowane zostały:

Marta Kisiel i Magdalena Świerczek-Gryboś otrzymały podwójną nominację za tytuły Licho i anioł z kamienia oraz Oczy uroczne (Kisiel), a także za Dzieci Burzy i Openminder 1: Koty (Świerczek-Gryboś).

W kategorii opowiadania również mamy podwójną nominację, w tym przypadku dotyczy ona opowiadań Krzysztofa Matkowskiego – Siej kwiaty, zbieraj ogień oraz Słowa, których nie powiem Łucji. Oto pełna lista nominowanych w tej kategorii:

  • Dawid Cieśla Na skraju światów (w: AMU.NET.100, Wydawnictwo Miejskie Posnania)
  • Krzysztof Matkowski Siej kwiaty, zbieraj ogień (w: Dragoneza, Fantazmaty)
  • Krzysztof Matkowski Słowa, których nie powiem Łucji (w: Umieranie to parszywa robota, Fantazmaty)
  • Marta Potocka Chomik (w: Esensja 5 (CLXXXVII)/2019)
  • Krzysztof Rewiuk, Krzysztof Matkowski Dziewczyna z papieru i ognia (w: Nowa Fantastyka nr 11’2019 (446)).

Nie możemy już doczekać się wyników! Z pewnością poinformujemy Was o tym na naszej stronie. A tymczasem ile książek z listy macie już na swoim koncie?

Dajcie nam też znać, kim są Wasi faworyci?