FantastykaFantasyYoung AdultZapowiedzi i nowości

Trzecia część “Dworu cierni i róż” będzie miała swoją anglojęzyczną premierę już w maju.

Polscy fani twórczości Sarah J. Maas z niecierpliwością czekają na premierę drugiej książki z cyklu Dworu cierni i róż zatytułowanej Dwór mgieł i furii, która będzie miała miejsce już za miesiąc. Druga część nowej serii Maas, na którą my dopiero czekamy, za granicą zdobyła już prestiżową nagrodę czytelników GoodReads.com za najlepszą książkę 2016 roku w kategorii YA Fantasy. Tymczasem w maju anglojęzyczni fani będą mogli przeczytać już trzecią część zatytułowaną A Court of Wings and Ruin. Polska premiera prawdopodobnie za rok.

Aktualizacja: Polska premiera książki będzie miała miejsce 25 października 2017 roku i ukaże się pod tytułem: Dwór skrzydeł i zguby.

 

Dworu mgieł i furii na Dwór skrzydeł i ruin

dwór wersja ang.Na temat samej książki wiadomo na razie niewiele. Znamy tylko zarys fabuły, a sama okładka została zaprezentowana 11 listopada 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że w tej części Dworu cierni i róż świat, który zna Feyre, zostanie naznaczony wielką, krwawą wojną. Dziewczyna powróci na Dwór wiosny, ale nie będzie to przyjemna wizyta. Stanie przed niezwykle ważnym zadaniem, od którego losów może zależeć przyszłość zarówno świata ludzi jak i Prythian. Feyre wraca, żeby zebrać informacje o krokach, które zamierza podjąć Tamlin, a także groźbach, Dwór mgieł i furiiktóre ślą pod adresem Prythian wrogowie króla. Jednak uzyskanie tych informacji nie będzie proste. Feyre będzie musiała zagrać w niebezpieczną grę pozorów i oszustw, która może być końcem nie tylko jej samej, ale także całego świata, który zna.

Widmo wojny, która pochłonie wiele istnień staje się tak namacalne jak powietrze, którym oddycha Feyre. Teraz najważniejsze będą sojusze, decyzje, komu można zaufać i szukanie pomocy w najmniej spodziewanych miejscach. Całemu światu grozi unicestwienie i los zalanych krwią ziem. Wielkie armie chcą sięgnąć po władzę i jedną rzecz, która może być końcem ich wszystkich. Anglojęzyczna premiera książki zapowiedziana jest na 2 maja 2017 roku.

Kontynuacja Dworu mgieł i furii okaże się kolejnym bestsellerem?

Pierwsza część serii trafiła na listę bestsellerów New York Times’a, a fani mówią do Maas: Sarah, stop being so awesome, (Sarah, przestań być taka niesamowita) oczywiście mając na myśli coś zupełnie przeciwnego. Książki Sarah są fenomenem w Young Adult fantasy, wyznaczając zupełnie nowy trend w świecie fantasy dla młodzieży. Nowa seria po bestsellerowym Szklanym tronie przekonała fanów na całym świecie, że fenomen Maas nie jest przypadkowy. Te książki osadzone w świecie realnym i magicznym, przepełnione intrygą, zmysłową miłością i wątkami z Pięknej i Bestii zelektryzowały młodych czytelników na całym świecie. Książki Maas są dalekie jednak od bajkowych i słodkich obrazków, króluje w nich mrok, niejednokrotnie przemoc i odwieczna walka dobra ze złem, w której centrum stoi młoda charyzmatyczna bohaterka.

Książka Dwór mgieł i furii wygrała nagrodę czytelników GoodReads.com. Więcej informacji o tym prestiżowym wyróżnieniu i innych nagrodzonych znajdziecie tutaj:

3,5 MILIONA CZYTELNIKÓW WYBRAŁO NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU! WŚRÓD NICH “KONIEC WARTY” KINGA!

Czekamy z niecierpliwością na pojawienie się polskiego przekładu trzeciej części tej fenomenalnej serii, a Wy? 🙂