Dwunasta część cyklu Sigma Force pt. Siódma plaga na polskim rynku pojawi się już 28 lutego bieżącego roku. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury przygodowej i sensacyjnej, połączonej z wątkami kryminalnymi i thrillerem psychologicznym. Jeśli do tej pory niewiele słyszeliście o tej serii, stworzonej przez Jamesa Rollinsa, teraz macie idealną okazję, by dowiedzieć się więcej. Książki na całym świecie cieszą się ogromną popularnością, a grupa fanów twórczości pisarza stale się zwiększa. I nie ma się co dziwić, bo Rollins serwuje odbiorcom niezwykłą mieszankę gatunków, która składa się na intrygującą i wciągającą historię. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Dwunasta część cyklu Sigma Force, czy historia zatacza koło?

Profesor Harold McCabe, przewodniczący brytyjskiej ekspedycji archeologicznej, niespodziewanie odnajduje się 2 lata po zaginięciu na sudańskiej pustyni. Jest jednak tak pogrążony w szaleństwie, że nim zdołał opowiedzieć, gdzie był przez miniony czas, umiera. Sekcja zwłok ujawnia natomiast, że ktoś zaczął mumifikować ciało profesora, kiedy ten jeszcze żył.

Zwłoki McCabe’a zostają wysłane do Londynu, gdzie mają zostać przeprowadzone dalsze badania. W tym samym czasie z Egiptu nadciągają kolejne, niepokojące informacje. Zespół, który badał ciało profesora, zapada na nieznaną chorobę, która w błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się w Kairze. Współpracownik zmarłego, w obawie przed najgorszym, zwraca się o pomoc do swojego długoletniego przyjaciela, Paintera Crowe’a, dyrektora Sigma Force. Sprawa jest poważna, ponieważ McCabe wyruszył na pustynię w poszukiwaniu dowodów, które miałyby potwierdzić prawdziwość dziesięciu plag Mojżesza. Wraz z pogarszaniem się sytuacji, pojawia się coraz więcej pytań. Czy to możliwe, że biblijna historia znów się powtarza?

Sprawa nie jest prosta, zanim dyrektor Crowe zdołał podjąć jakiekolwiek działania, pojawia się tajemnicza grupa zabójców. I z niezwykłą skutecznością zacierają wszelkie ślady. Wkrótce okazuje się, że ciało profesora zostaje wykradzione, a jego dom spalony. Sigma Force upatruje nadziei na rozwiązanie tej sprawy w jedynej córce archeologa. Jane McCabe, przegląda pozostałości po badaniach ojca i odkrywa coś niezwykłego. Okazuje się, że między ostatnimi wydarzeniami a podróżą Marka Twaina, genialnymi wynalazkami Nikoli Tesli i przygodami słynnego podróżnika, Henry’ego Morgana Stanleya, istnieją pewne zagadkowe związki.

Dwunasta część cyklu Sigma Force pt. Siódma plaga znajduje się tutaj.