Ekranizacje i adaptacje

Dzikie karty – ekranizacja zbioru opowiadań pod redakcją G.R.R. Martina

Dzikie kartyJeśli fani serialu Gra o tron obawiają się, że po emisji wszystkich odcinków ich ulubionej serii, przygoda z Georgem R. R. Matinem dobiegnie końca, to mamy dla nich dobrą wiadomość. Autor cyklu Pieśń lodu i ognia nie zniknie z telewizji tak szybko, jakby mogło się to wydawać. Pisarz będzie nadzorował produkcję nowej ekranizacji pt. Dzikie karty.

Dzikie karty to książka, a właściwie zbiór opowiadań wielu różnych autorów. G.R.R. Martin podjął się redakcji owych powieści. O czym opowiadają? Jest to alternatywna historia świata, która nie rysuje się w zbyt kolorowych barwach. Ziemia została zaatakowana nieznanym wirusem, który pojawił się w następstwie II wojny światowej. Nieliczni ludzie, którym udało się przeżyć zostali obdarowani niezwykłymi mocami. Część z nich nazwano Asami, ponieważ zaczęli dysponować nadludzkimi zdolnościami fizycznymi jak i umysłowymi. Natomiast druga grupa zyskała miano Jokerów, ponieważ ich ciała jak i umysły uległy pewnym deformacjom. Kilku z nich zaczęło atakować ocalałych ludzi, tym samym wybierając stronę zła. Książka Dzikie karty zawiera opowieści i historie ich wszystkich.

Kto zajmie się ekranizacją? Prawa nabyła firma Universal Cable Productions, która na swoim koncie ma już sukcesy związane z takimi produkcjami jak Mr. Robot czy W garniturach. Chociaż brakuje dokładniejszych informacji, które potwierdzałby, iż prace przy ekranizacji będą również nadzorowane przez Martina, można się spodziewać, że zechce on mieć choć odrobinę wpływu na projekt, który powstaje w oparciu o redagowane przez niego opowiadania.

Gdzie będzie można znaleźć ekranizację?  To również pozostaje jeszcze tajemnicą. Potencjalni kandydaci to oczywiście HBO, a także SyFy.