Ekranizacja książki Wykopaliska - film z Ralfem Fiennesem Ekranizacja książki Wykopaliska

Netflix nas rozpieszcza. Pisząc „nas”, mam na myśli miłośników literatury, co rusz produkuje nowe adaptacje znanych i lubianych powieści. Już wiemy na pewno, że 29 stycznia na platformie pojawi się ekranizacja książki Wykopaliska autorstwa Johna Prestona. W roli Basila Browna zobaczymy Ralfa Fiennesa.

Ekranizacja książki Wykopaliska Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ekranizacja książki Wykopaliska

Ekranizacja książki Wykopaliska, która już niedługo pojawi się na Netflixie, to dobra okazja, by do niej wrócić i przypomnieć sobie te niezwykłe emocje, jakie wywołuje podczas czytania. Jeśli natomiast do tej pory nie trafiła w Twoje ręce, wiedz, że czeka Cię prawdziwa uczta. To piękna, melancholijna i subtelna powieść o miłości i tęsknocie, która przenosi nas w czasie do minionej epoki i uświadamia, jak upływający czas potrafi być bezlitosny.

Emanuje tęsknotą i żalem. Proza oszczędna w słowa, a zarazem pełna wdzięku… Preston napisał przepiękny utwór kameralny, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, wykonany po mistrzowsku i na długo pozostający w pamięci i sercu. Jakby obcować z rzeczą zupełnie dotąd nieznaną, a przy tym zachwycającą.

The New York Times Book Review

Jest upalne lato 1939 roku. Dosłownie na chwilę przed wybuchem II Wojny Światowej na nadrzecznej farmie położonej w hrabstwie Suffolk we wschodniej Anglii spotykają się dwie osoby. Kobieta i mężczyzna. Ona to pani Edith Pretty. Bogata właścicielka majątku i wdowa po zmarłym mężu, którą prześladuje myśl, że w jej ziemi znajduje się skarb. On natomiast to Basil Brown, archeolog-amator, zatrudniony przez nią do prac wykopaliskowych na mogile znajdującej się na terenie posiadłości. W trakcie prac dokonują fascynującego, historycznego odkrycia. Pretty miała rację… jej ziemia skrywa prawdziwy skarb, bogactwo artefaktów ważnych dla historii Wielkiej Brytanii. Inspiracją dla powieści  Wykopaliska  Johna Prestona były słynne wykopaliska w Sutton Hoo.

Ekranizacja książki Wykopaliska – twórcy

Reżyserem filmu Wykopaliska jest Simon Stone (Powrót), natomiast scenariusz na podstawie książki Johna Prestona napisał Moira Buffini (Jane Eyre, Byzantium). Na ekranie zobaczymy natomiast doskonałych aktorów. W obsadzie widnieją bowiem takie nazwiska, jak m.in. Carey Mulligan (Drive, Wielki Gatsby), Ralpha Fiennesa (Lista Schindlera, Lektor), Lily James (Baby driver, Rebeka), Johnny Flynn (Pod ciemnymi gwiazdami, Geniusz) czy Bena Chaplina (Dorian Gray, Dziewczyna na urodziny).

Premiera 29 stycznia, ale już teraz możesz zobaczyć zwiastun filmu:

Książkę możesz zamówić w tym miejscu.

Powiązane artykuły: