Podpalaczka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Podpalaczki Stephena Kinga to jedna z radośniejszych wiadomości, jaką mogli usłyszeć nie tylko miłośnicy jego twórczości. To też dobra informacja dla fanów kina grozy.

Mistrz horrorów najwyraźniej kuje żelazo, póki gorące i korzysta z tego, że jest obecnie na fali. Oczywiście, można by rzec, iż powieści Kinga niemal od zawsze znajdują się na szczycie i zapewniają wciąż rosnące przychody autorowi. To co wydarzyło się w przeciągu ostatnich miesięcy,  jest prawdziwą inwazją twórcy na świat nie tylko literatury, ale także telewizji.

Ekranizacja Podpalaczki Stephena Kinga - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Ekranizacja Podpalaczki Stephena Kinga – ważne informacje

Ekranizacja Podpalaczki, podobnie jak w przypadku To,  będzie remakiem obrazu, który powstał w 1984 roku. Zagrała w nim, wtedy jeszcze mało znana, Drew Barrymore. Obecnie aktorka ma na koncie wiele sukcesów i znaczących nagród w świecie filmu, za role m.in. w takich produkcjach jak: Szare ogrody, Długo i szczęśliwie czy 50 pierwszych randek.

Reżyserią najnowszej wersji Podpalaczki zajmie się Akiva Goldsman, który na koncie ma sukces związany z produkcją Pięknego Umysłu czy Jestem legendą. Będzie brał on również udział w innej ekranizacji powieści Kinga. Chodzi oczywiście o Mroczną wieżę.

Historia pewnej dziewczynki…

O czym opowiada sama historia? Główną bohaterką jest Charlie McGee, dziewczyna o nadzwyczajnym darze pirokinezy. Oznacza to, że siłą woli potrafi wzniecić ogień w dowolnym miejscu. Jej rodzice, Vicky i Andy, wzięli niegdyś udział w eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA, zwaną „Sklepikiem”.

W tym tajemniczym miejscu dobrowolnie zgodzili się na wstrzyknięcie rzekomo nieszkodliwej substancji halucynogennej. Okazało się, że  w rzeczywistości podano im niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach. W następstwie tego zostali wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię.

Te wydarzenia z przeszłości zostawiają trwałe ślady w obecnym życiu ich rodziny, która jest pod stałą obserwacją. Codzienność stała się koszmarem. Vicky zostaje zamordowana przez tajnych agentów „Sklepiku”. Andy natomiast decyduje się na ucieczkę wraz z córką, by uchronić ją przed zagrożeniem. Tuż za nimi podąża John Rainbird, zabójca, dla którego likwidacja dziecka staje się priorytetem.

Z obserwacji wynika, że ekspansja książek Kinga na wielkie i małe ekrany wciąż trwa. Fanom jego twórczości nie pozostaje nic innego, jak usadowić się wygodnie w fotelu i czekać. W międzyczasie można sięgnąć po kolejną powieść Stephena Kinga – kto wie, może i ona wkrótce doczeka się ekranizacji?

Książkę pt. Podpalaczka znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z tą historią.