Welcome to Derry - HBO Max planuje prequel To Welcome to Derry

Lubicie czytać książki autorstwa Stephena Kinga? A oglądać filmy, które powstały na podstawie jego powieści? Trzeba przyznać, że zarówno jego dzieła literackie, jak i ich kinowe adaptacje cieszą się ogromną popularnością. Jeśli i Wy jesteście fanami jego niebanalnych przerażających opowieści z dreszczykiem, to zapewne macie już za sobą seans dylogii To. Ekranizacje ToTo: rozdział 2 to jednak nie koniec budzącej strach historii. HBO Max szykuje właśnie jej prequel o roboczej nazwie Welcome to Derry. Czekacie, aż koszmarny klaun z balonikiem zagości w waszym domu? 

Welcome to Derry | To Kinga znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Welcome to Derry – prequel To Kinga

Wiadomo, że akcja serialu Welcome to Derry będzie się rozgrywać w dobrze znanym z To miasteczku Derry, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać dzieci. Głównymi bohaterami tej opowieści jest grupa dzieciaków, które w obliczu brutalnych morderstw dokonywanych na rówieśnikach muszą zmierzyć się ze swoimi najpotężniejszymi lękami, stając do walki z psychopatycznym mordercą – klaunem o imieniu Pennywise. Prequel będzie opowiadał o wydarzeniach, które miały miejsce, zanim zadziało się wszystko, co oglądaliśmy w kinowej produkcji dylogii To. Czy zdoła nas przestraszyć równie mocno?

Welcome to Derry – twórcy

Produkcją serialu zajmuje się HBO Max. Reżyserem, który jednocześnie wciela się w rolę producenta wykonawczego, jest Andy Muschetti. Artysta zanany jest nie tylko z tego, że wyreżyserował dwie części historii o budzącym grozę klaunie, ale również z pracy m.in. nad filmem pt. Mama. Za scenariusz horroru odpowiadać będzie aktor Jason Fuchs, który przez chwilę pojawił się na ekranie w To: rozdział 2. Jest on jednak również scenarzystą i ma na swoim koncie takie produkcje jak Epoka lodowcowa 4, Piotruś. Wyprawa do Nibylandii czy Wciąż cię widzę. Miejmy nadzieję, że uda im się stworzyć zgrany duet. Póki co nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się w obsadzie.

Książkę To Stephena Kinga możecie kupić w tym miejscu, natomiast inne powieści niezwykle płodnego mistrza grozy dostępne są pod tym linkiem.

Czytaj także: