Billy Summers - powstanie ekranizacja powieści Stephena Kinga!

Uwaga, serialomaniacy! Czekacie na wciągającą historię z pogranicza kryminału, sensacji i obyczajówki? Jeśli tak, mam dla Was dobre wieści: powstanie ekranizacja bestsellerowej powieści Billy Summers Stephena Kinga! To już czwarta współpraca mistrza pióra z reżyserem J.J. Abramsem.

Billy Summers - powstanie ekranizacja powieści Stephena Kinga!

Billy Summers – powstanie ekranizacja. Co wiemy na jej temat?

Serial na podstawie Billy’ego Summersa powstanie w wytwórni Bad Robot, której właścicielem jest J.J. Abrams. Wcześniej duet King-Abrams stworzył wspólnie ekranizacje Dallas ’63 i Historii Lisey, a także oparty na dziełach Kinga serial Castle Rock.

W prace nad scenariuszem adaptacji Billy’ego Summersa zaangażowani będą Edward Zwick (znany Nashville, Rozłąka) i Marshall Herskovitz (Nashville, Quarterlife).

Produkcja została wystawiona na sprzedaż dla potencjalnych dystrybutorów. Nie wiemy jeszcze, na jakiej platformie streamingowej lub w której stacji telewizyjnej się pojawi.

Billy Summers Stephen King

Billy Summers – ostatnie zlecenie płatnego zabójcy

Tytułowy Billy Summers to specjalista w swoim nietypowym fachu. Niegdyś służył jako marines, walczył na wojnie w Iraku, później po powrocie do kraju zaczął przyjmować zlecenia zabójstw. Zgodnie ze swoją zasadą pozbywał się jednak wyłącznie złych ludzi.

Summers dotarł do kresu swojej kariery. Na chwilę przed przejściem na emeryturę otrzymuje jednak zlecenie, z którego postanawia nie rezygnować. To ma być już „to ostatnie” zadanie.

Na potrzeby zlecenia Summers przyjmuje nową tożsamość. Udaje początkującego pisarza, który zaczyna tworzyć własną biografię. Niestety niezawodny dotąd snajper popełnia fatalny w skutkach błąd, którego nie uda się tak po prostu naprawić…

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się o książce czegoś więcej, recenzję przeczytacie W TYM MIEJSCU.

W Polsce powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-Ka w 2021 roku.

Książkę Billy Summers możecie zamówić  TUTAJ.

Zobacz także: