Pojawiające się co jakiś czas informacje, że książka Stephena Kinga znów stała się podstawą scenariusza, chyba już nikogo nie dziwią. Tym razem zapowiada się kolejna po Grze Geralda, 1922W wysokiej trawie współpraca autora z Netfliksem. Filmowcy biorą na warsztat opowiadanie Telefon pana Harrigana z antologii Jest krew…, która miała premierę w zeszłym roku.

Telefon pana Harrigana — Netflix zrobi adaptację 

Choć nie znamy jeszcze ani tytułu adaptacji opowiadania Stephena Kinga, ani daty premiery, to prawdopodobnie już niebawem wystartują zdjęcia. Te mają mieć miejsce w Connecticut. Na fotelu reżysera zasiądzie John Lee Hancock. Kinomaniacy powinni kojarzyć amerykańskiego reżysera z filmów takich jak Wielki Mike, Ratując pana Banksa, czy McImperium. A skoro niebawem wystartują zdjęcia, to niedługo powinniśmy też dowiedzieć się, kogo zobaczymy w głównych rolach.

Jest krew... opowiadania Stephena Kinga

Opowiadanie Stephena Kinga — o nietypowej przyjaźni i telefonie z zaświatów

Telefon pana Harrigana zaczyna się historią nietypowej przyjaźni. Tytułowy pan Harrigan to samotny krezus, który mieszka w okazałej willi w niewielkim miasteczku. To nie jest miły staruszek, w życiu zalazł za skórę wielu ludziom. Mężczyzna zaprzyjaźnia się z mieszkającym w okolicy chłopcem, którego zatrudnia do pomocy. Toczą wielogodzinne rozmowy i mimo różnicy pokoleń i różnic społecznych, wywiązuje się między nimi coś na kształt przyjaźni.

Pewnego dnia chłopiec daje staruszkowi w prezencie iPhone’a. Pokazuje mu jak korzystać z dobrodziejstw internetu i tego, że dzięki niewielkiemu urządzeniu na wyciągnięcie palca są wiadomości i zawsze aktualne notowania giełdowe.

Gdy Harrigan umiera, chłopak w przypływie jakiegoś impulsu wrzuca mu telefon do trumny…

Skoro mamy do czynienia z opowiadaniem Stephena Kinga, to już pewnie się domyślacie, że pewnego dnia na wyświetlaczu iPheone’a chłopaka pojawi się numer zmarłego Harrigana.

Opowiadanie Telefon pana Harrigana ukazało się  w zbiorze Jest krew…. Zbiór opowiadań możecie znaleźć w tym miejscu, a po inne książki Stephena Kinga, w tym najnowszą: świetny thriller pt. Billy Summers, zajrzyjcie tutaj.

Sprawdź też: