Nowa powieść Kinga będzie o Holly Gibney i pandemii!

Niedawno w księgarniach pojawiła się najnowsza książka Stephena Kinga, Billy Summers. Thriller nadal święci triumfy na listach bestsellerów — i nie ma w tym nic dziwnego, bo to najlepsza jego książka od lat. Tymczasem autor już pracuje nad kolejną. Podczas festiwalu Bloody Scotland zdradził fanom kilka fabularnie istotnych faktów. Jesteście ciekawi, o czym będzie nowa książka Stephena Kinga?

Cynthia Erivo jako Holly Gibney | kadr z serialu Outsider

Cynthia Erivo jako Holly Gibney | kadr z serialu Outsider

Nowa powieść Kinga: 2021 rok, Holly Gibney i pandemia

Czytelnicy książek Stephena Kinga na pewno znają Holly Gibney. A już na pewno ci, którzy czytali książki z cyklu Pan Mercedes – tam Holly pojawia się pierwszy raz. Pomagała też przy śledztwie w Outsiderze i jest bohaterką opowiadania Jest krew… z antologii pod tym samym tytułem.

King nie ukrywa, że Holly jest jego ulubioną postacią. Lubi osadzać ją w swoich historiach i chciałby, żeby istniała w realu. Zatem historia, jaką kreuje w najnowszej książce, będzie kręcić się właśnie wokół Holly Gibney.

Bohaterka jest specyficzna, bardzo neurotyczna, cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, synestezję, zaburzenia sensoryczne i ma spektrum autyzmu. Sporo zaburzeń jak na jedną osobę, ale to właśnie one robią z niej świetną, bardzo spostrzegawczą obserwatorkę, ekscentryczną i jednocześnie genialną śledczą.

Pandemia centralnym punktem fabuły

Autor osadza fabułę książki w 2021 roku. To czas pandemii, więc zależy mu na tym, żeby była istotna też fabularnie. Koronawirus i to, jak zmienił się świat, ma być jednym z centralnych punktów książki.

Kiedy w księgarniach pojawi się nowa książka Stephena Kinga? Na razie autor jest w trakcie jej pisania i nic nie wiadomo na temat premiery. Jednak biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką King serwuje czytelnikom nowe książki, możemy spekulować. Może jest szansa, że nowa książka, której bohaterką będzie Holly Gibney, pojawi się w księgarniach w przyszłym roku?

Tymczasem zachęcam Was do sięgnięcia po inne książki autora. Jeżeli wasze czytelnicze gusta skręcają w stronę kryminałów, to koniecznie sięgnijcie po thriller Billy Summers. Jeżeli wolicie jednak wątki paranormalne, to polecamy inną tegoroczną premierę — Później. Te i jeszcze więcej książek możecie znaleźć w tym miejscu.

Sprawdź też: