PolecamyThrillerZapowiedzi i nowości

Kobieta w Fioletowej Spódnicy – zapowiedź Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kobieta w fioletowej spódnicy - zapowiedź Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Kobieta w fioletowej spódnicy

Seria z Żurawiem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego to zbiór wyjątkowych pozycji literatury współczesnej z różnorodnych gatunków, zaczerpniętych z odległych zakątków świata. Już 5 października do tego bogatego wachlarza lektur dołączy powieść pt. Kobieta w Fioletowej Spódnicy autorstwa japońskiej pisarki Natsuko Imamury. Tym razem w Twoje ręce trafi thriller psychologiczny, będący niepokojącym studium obsesji, która przybierając na sile, może doprowadzić do nieoczekiwanego finału. 

Kobieta w fioletowej spódnicy Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kobieta w Fioletowej Spódnicy – jestem Twoim cieniem…  

Kobieta w filetowej spódnicy to enigmatyczne określenie głównej bohaterki powieści, która ma swój rytuał. Prawie każdego popołudnia wybiera się do parku, gdzie siada na tej samej ławce, a bawiące się w pobliżu dzieci próbują zachęcić ją do wspólnej zabawy. Lubi te chwile i poddaje się temu, co przynoszą kolejne wizyty w tym miejscu. Być może jednak nie byłaby tak rozluźniona, gdyby wiedziała, że od dawna jest obserwowana. Przez kogo? Śledzi ją Kobieta w Żółtym Kardiganie i wie o niej już prawie wszystko – co lubi jeść, zna jej rozkład dnia i doskonale przestiudowała jej zachowanie.

Wkrótce ich ścieżki się przecinają. Obie kobiety spotykają się w jednym miejscu pracy. Kobieta w Fioletowej Spódnicy od razu przykuwa uwagę wszystkich współpracowników, zaskarbiając sobie ich sympatię. Natomiast Kobieta w Żółtym Kardiganie jest praktycznie niewidzialna. Nikt jej nie zauważa. I dlatego nikt nawet nie przypuszcza, że ta zatraca się w coraz większym szaleństwie.

Silna obsesja, zazdrość, alienacja, władza i desperackie próby zwrócenia na siebie uwagi – to tylko niektóre składniki fascynującego thrillera psychologicznego, japońskiego bestsellera, który otrzymał prestiżową nagrodę Akutagawy.

Opinie o książce

Skondensowany, frapujący opis samotności i obsesji.
~ Paula Hawkins, autorka bestsellera Dziewczyna z pociągu

To bardzo mocna książka. (…) Drobiazgowa i niesłychanie precyzyjna. (…) Podczas lektury czułam się, jakbym znalazła się w rozchwianym, dziwnym świecie.
~ Sayaka Murata, autorka Dziewczyny z konbini

Kobieta w Fioletowej Spódnicy (…) to dreszczowiec osadzony w zwyczajnym świecie dojazdów do pracy, grafików i bezrobocia. (…) Cóż za głęboka i oszałamiająca proza. Nie potrafiłam odłożyć tej książki.
~ Hilary Leichter, autorka powieści Temporary

Mrożąca krew w żyłach opowieść o zazdrości i wrażliwości.
~ Vogue (GB)

Powieść Natsuko Imamury pt. Kobieta w fioletowej spódnicy już 5 października pojawi się na półkach księgarni. W tym miejscu możesz przedpremierowo zamówić swój egzemplarz. Inne powieści z Serii z żurawiem znajdziesz pod tym linkiem.

Czytaj także: