Trzy dni i jedno życie - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Tak, tak! Ekranizacja książki pt. Trzy dni i jedno życie, której autorem jest Pierre Lemaitre, jest już potwierdzona. Będzie to już druga adaptacja filmowa, stworzona na podstawie twórczości tego francuskiego pisarza. Okazało się bowiem, że obraz Do zobaczenia w zaświatach skradł serca tysięcy francuskich odbiorców. Tym samym filmowcy wyczuli, że powieści Lemaitre, przełożone na wielkie ekrany, mogą stać się ogromną żyłą złota. Nie ma więc wątpliwości, że Czytelnicy i miłośnicy twórczości pisarza mają niemałe powody do zadowolenia. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów w tej sprawie.

Ekranizacja książki pt. Trzy dni i jedno życie – kilka informacji

O tym, że książka Trzy dni i jedno życie doczeka się adaptacji filmowej, poinformował sam pisarz. Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się już jesienią tego roku, a jego reżyserią zajmie się Nicolas Boukhrief. Warto tutaj przypomnieć, że ma on na koncie sukcesy związane z takimi filmami jak: W imieniu prawa czy Made in France. Kiedy adaptacja miałby trafić do kin? Tego jeszcze nie wiadomo. Jednak, jeśli poznamy datę premiery, natychmiast podzielimy się z Wami tą informacją.

Wiemy natomiast, kogo widzowie będą mogli zobaczyć na wielkim ekranie. W filmie mają wystąpić m.in.: Pablo Pauly, znany z produkcji pt. Ze wszystkich sił, Charles Berling, występująca w filmie Maria Skłodowska-Curie czy Sandrine Bonnaire związana z projektem pt. Bliscy nieznajomi. Obok nich wystąpią także: Philippe Torreton kojarzony z produkcją pt. Dziewczyna z lilią oraz Margot Bancilhon, którą odbiorcy mieli okazję zobaczyć w Nasza piątka. Jak więc widać, obsada robi niemałe wrażenie. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, możemy mieć nadzieję, że ekranizacja książki pt. Trzy dni i jedno życie będzie naprawdę dobrą produkcją.

O czym opowiada sama książka? Akcja dzieje się w niewielkim francuskim miasteczku. Całą społecznością wstrząsa śmierć sześciolatka. Jeszcze bardziej szokująca okazuje się informacja, że mordercą jest kilkunastoletni chłopak. On również staje się ofiara tej zbrodni, bo do końca życia nie zazna już spokoju. Od tego momentu jego każdy dzień naznaczony będzie piętnem tej niezamierzonej zbrodni. Jednak chłopiec zrobi wszystko, by nikt nie dowiedział się prawdy. Czy władzom i mieszkańcom uda się odkryć, jak naprawdę zginał mały Rémi Desmedt?

Książkę pt. Trzy dni i jedno życie znajdziecie tutaj.