Boris Akunin - sprawdź na TaniaKsiazka.pl
Boris Akunin pojawi się w Polsce. Boris Akunin - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Źródło: Wikipedia.org

Informacja o tym, że Boris Akunin pojawi się w Polsce, to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości pisarza. Również ci, którzy interesują się kryminałami, mają niemały powód do zadowolenia. Przypomnimy, że największą sławę pisarzowi przyniosła seria o przygodach Erasta Fandorina, którą zapoczątkowała książka pt. Azazel. Warto tutaj również wspomnieć, że Boris Akunin to właściwie pseudonim, sam pisarz natomiast nazywa się Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili. Co więcej, ma jeszcze dwa przydomki, pod którymi wydaje powieści – Anatolij Brusnikin i Anna Borisowa. Obecnie rosyjski pisarz mieszka w Wielkiej Brytanii i pracuje nad cyklem książek popularnonaukowych o historii Rosji, skąd pochodzi. Kiedy pojawi się w Polsce? O tym dowiecie się, czytając dalej!

Boris Akunin pojawi się w Polsce już w maju

Wizyta pisarza w naszym kraju związana jest z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału Wrocław 2018. W stolicy Dolnego Śląska pojawi się 26 maja bieżącego roku i oprócz spotkania z Czytelnikami, wręczy statuetkę tegorocznemu zwycięzcy. Warto bowiem przypomnieć, że sam Boris Akunin został laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru w 2005 roku. W jednym z wywiadów pisarz wypowiedział się na temat tego, jak wygląda jego podejście do tworzenia nowych książek:

Nie jestem pracoholikiem, ponieważ to nie jest praca. Z chwilą, gdy zacznę myśleć o pisarstwie, jako o pracy, wszystko się skończy; to powinno być dla mnie zabawą. Nie siedzę przy biurku, pisząc od świtu do wieczora – a jedynie dwie godziny dziennie. Nie chcę, żeby stało się to dla mnie ciężarem.

Trzeba przyznać szczerze, że jak na jedyne 2 godziny dziennie pisania, dorobek autora jest naprawdę imponujący. Informacja o tym, że Boris Akunin pojawi się w Polsce, jest jednocześnie wiadomością o pierwszym zagranicznym gościu, który pojawi się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kryminalnym Wrocław 2018.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego pisarza, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Wszystkie książki autora znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!