Pandemia w znaczący sposób odbiła się na organizacji wszelkich eventów w ciągu ostatnich dwóch lat. Z jednej strony ograniczyła możliwość spotkań na żywo, z drugiej zaś otworzyła zupełnie nowe możliwości. Takich jak np. możliwość wirtualnego wzięcia udziału w wydarzeniu, jakim jest Copernicon 2021, bez wychodzenia z domu!

Wirtualną podróż po Toruniu czas zacząć!

Copernicon to jeden z największych festiwali fantastyki w kraju i wydarzenie, które już od 11 lat zrzesza pasjonatów gier oraz popkultury z całej Polski. Od lat odbywał się on w macierzystym Toruniu, teraz jednak ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, tegoroczna edycja przeniosła się do rzeczywistości wirtualnej.

Bynajmniej ie oznacza to jednak straty na jakości wydarzenia. Przed nami niezwykły weekend pełen wrażeń! Co takiego nas czeka? Sprawdźcie sami! 👇

źródło: https://copernicon.pl

Na początek: wkroczenie do świata Coperniconu!

Czy wiecie, że każdy zarejestrowany uczestnik, aby wejść do festiwalowego świata, będzie mógł stworzyć spersonalizowany awatar? Umożliwi on nie tylko posiadanie osobistej miniaturki widocznej dla uczestników prelekcji, ale również wirtualny spacer swoją postacią po terenie festiwalu!

Uczestnicy konwentu będą mogli odbyć wirtualną podróż po Toruniu (mapa wydarzenia odwzorowywana będzie na bazie toruńskiej starówki), wchodzić w interakcje z innymi uczestnikami oraz odwiedzać wirtualne stoiska! A wszystko to za sprawą aplikacji Gather Town.

źródło: https://copernicon.pl

🔎 Organizatorzy wydarzenia postarali się, żeby uczestnicy mogli odczuć pełnię festiwalowych doświadczeń. Sprawdźcie pozostałe funkcjonalności!

Copernicon 2021 – program wydarzenia

Tegoroczny Copernicon odbywać się będzie w terminie 24-26 września. Na uczestników wydarzenia czeka aż 11 bloków tematycznych. Znajdziemy tutaj m.in. blok azjatycki, literacki, konkursowy, planszowy, okołofestiwalowy, sesje RPG, czy spotkania fandomowe.

Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Wśród zaproszonych gości znajdą się, chociażby David French – tłumacz, który od 2013 roku zajmował się przekładem kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego na język angielski, Kasia Babis – rysowniczka, autorka komiksów, youtuberka i publicystka, Michał Gołkowski – felietonista, eseista, autor fantastyki i powieści historycznych, czy też chłopaki z Grupy Filmowej Darwin.

🔎 W poszukiwaniu pełnego harmonogramu wydarzenia zajrzyjcie tu!

Bilety na Copernicon, czyli co i za ile?

W tym roku Organizatorzy zdecydowali się nie ustalać ceny wstępu na festiwal. Każdy z uczestników będzie mógł podjąć indywidualną decyzję, jaką kwotą będzie chciał wesprzeć organizację wydarzenia (bez kwoty minimalnej). Jest to kolejna z decyzji, które mogą przyczynić się do dotarcia szerszego grona odbiorców.

🛒 Bilety możecie zakupić tutaj.

Skusicie się na uczestnictwo w tegorocznej edycji wydarzenia?
Dajcie znać!