Serial Chyłka - w listopadzie piąty, ostatni sezon Serial Chyłka

Skoro przyszła jesień, warto zaplanować sobie na ten czas rozrywkę, żeby skutecznie odciągnąć myśli od przejmującego chłodu, deszczu i wiatru. Jeśli lubisz trzymające w napięciu zagadki kryminalne, na listę lekarstw łagodzących objawy zetknięcia z ta porą roku wpisz serial Chyłka, którego scenariusz oparto na prozie Remigiusza Mroza. Piąty sezon produkcji, nad którym obecnie trwają prace na planie, na platformie Player.pl pojawi się w listopadzie. I wiadomo już, że będzie to seria finałowa. 

Serial Chyłka Oskarżnie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. www.tvn.pl

Serial Chyłka – ostatni sezon

Lubisz serial Chyłka? W listopadzie pojawi się piąta seria produkcji. Po Zaginięciu, Kasacji, Rewizji i Inwigilacji kolejne sześć odcinków zostanie wypuszczonych pod tytułem Oskarżenie – takim samym jak szósty tom książkowego cyklu. Fabułę oparto bowiem o historię z tej części, czyli o sprawę działacza opozycji, który został oskarżony o morderstwo czwórki dzieci i odsiaduje wyrok w więzieniu, a Joanna Chyłka robi wszystko, by odkryć prawdę na temat tej zbrodni. Producenci zapowiedzieli jednak, że będzie to ostatnia odsłona perypetii nietuzinkowej prawniczki, mimo że literacki pierwowzór liczy aż 14 tomów. Skąd decyzja o zakończeniu prac nad adaptacją prozy Mroza?

Po pierwsze Player Orignal od początku nie miał zamiaru ekranizować wszystkich powieści z serii. Po drugie odtwórczyni głównej roli, Magdalena Cielecka pragnie już wyjść z tej roli, by nie dopuścić do rutyny. Chce iść do przodu i korzystać z nowych propozycji, które pozwolą jej odświeżyć warsztat i pokazać się widzom z nowej strony.

To na pewno mocno zasmuci fanów serialu, ale przecież od zawsze wiadomo, że wszystko co dobre, szybko się kończy.

Serial Chyłka – twórcy

Kto zamienił treść książki Remigiusza Mroza na scenariusz? Adaptacją zajęli się Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Za reżyserię odpowiadają natomiast Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel. Producentem wykonawczym jest Violetta Furmaniuk z Aktiv Media, a producentką z ramienia TVN Dorota Chamczyk.

Na ekranie zobaczymy wspomnianą już Magdalenę Cielecką, a u jej boku wystąpią m.in. Filip Pławiak, Jakub Gierszał, Piotr Żurawski, Ireneusz Czop i Szymon Bobrowski.

W tym momencie na TVN możesz oglądać czwarty sezon serialu Chyłka. Inwigilacja, który na platformie Player.pl pojawił się już w lutym tego roku, natomiast na antenie telewizyjnej jest emitowany od 6 września.

***

W tym miejscu znajdziesz szósty tom serii o Joannie Chyłce pt. Oskarżenie. Pod tym linkiem natomiast dostępne są wszystkie jej części.

Czytaj także: